Чи стосуватиметься закон про ринок землі ветеранів АТО/ООС?

21.04.2020
Чи стосуватиметься закон про ринок землі ветеранів АТО/ООС?

 

До яких змін призведе закон про ринок землі розповіла в ефірі програми «Юрисконсульт» на Армія ФМ юристка ГО Юридична сотня Наталя Шумінська.

 

 

 

 

 

Відкриття ринку землі дозволяє продаж та купівлю земельних ділянок сільськогосподарського призначення. Закон починає працювати з 01 липня 2021 року.

Набувати право власності на землі сільськогосподарського призначення зможуть лише громадяни України, територіальні громади або держава. А з 2024 року зможуть купувати юридичні особи. Ліміт на придбану землю підвищується до 10 тисяч га в одні руки.

 

Чи зможуть купувати іноземці і особи без громадянства?

Питання буде вирішене після проведення всеукраїнського референдуму. (Якщо вирішать, що зможуть купувати іноземці, громадяни держави-агресора все одно не будуть мати права на це)

 

Закон не скасовує права ветеранів на пріоритетне отримання земельних ділянок. Як і раніше, ветерани можуть отримати до 5 ділянок різного цільового призначення. І одна із таких ділянок – земля сільгосппризначення - до 2 га.

Якщо власником земельної ділянки є держава чи земля в комунальній власності, то така заборона на продаж продовжує діяти.

 

Нині сільгоспземлі зможуть продавати ті люди, в кого вони у власності. І ветерани, також інші громадяни України зможуть отримати земельну ділянку та приватизувати її в порядку, який визначений земельним кодексом.

 

Ветерани зможуть продавати земельні ділянки. Чому? Тому що мораторій на землі селянського господарства, як різновиду земель сільськогосподарського призначення, не був накладений. Тобто ветеран міг приватизувати земельну ділянку і продати.

Покриття
Надсилайте повідомлення
+38 067 430 84 59
Наші соцмережі
Завантажуйте додаток