Чорноморська козацька флотилія

Чорноморська козацька флотилія

Питання територіальної приналежності Криму актуальне й у наш час. Інтернет переповнений пропагандистськими гаслами на зразок: «Крым — русская земля», «Севастополь — город русских моряков». Окупанти посилаються до ефемерної історичної справедливості, за якою Крим мав би належати Росії. Та чи так воно насправді? І чи справді заслужено Крим належить Україні? Що ж, спробуймо з'ясувати це питання разом.

 

Чорноморська козацька флотилія створена 1783 року, як підрозділ Війська вірних козаків (згодом — Чорноморське козацьке військо). Деякий час була єдиною боєздатною складовою частиною Чорноморського флоту Російської імперії.

Прославилась під час російсько-турецької війни 1787—1792 років. Брала активну участь у завоюванні фортець Ізмаїл, Хаджибей, Очаків та інших османських опорних пунктів на півдні України.

Перші кораблі Чорноморського флоту належали Дніпровській та Азовській флотиліям, які повністю формувалися з козаків. Увесь склад флоту, станом на його появу у 1789 році, 4 великих кораблі та близько 200 малих, обслуговувались козаками. Відтак, справжніми засновниками теперішнього російського Чорноморського флоту є українці.

Слухайте новий випуск у неділю о 16:00 на хвилях Армія FM або читайте у розділі, і ви дізнаєтесь ще більше фактів про приналежність Криму до України.