Цікаві факти про дружбу

Цікаві факти про дружбу

30 липня Україна з усім світом відзначає Міжнародний день дружби між державами, культурами та всіма людьми на Землі.

Мета свята – заохочення до діалогу між цивілізаціями, солідарності, взаєморозуміння та примирення. Найперше, таким чином в ООН намагаються нагадати про важливість дружби між народами і країнами для збереження миру.

 

 

Ідея святкування Міжнародного дня дружби у 2011 році виникла в організації ЮНЕСКО, що займається питаннями культури, освіти та науки. День покликаний зміцнити дружбу між народами світу, показати, що люди, їхні погляди, переконання, культури хоч і дуже різні, проте рівні між собою та заслуговують поваги. А ще раніше, ідея Всесвітнього Дня Дружби незалежно від раси, культури, кольору шкіри чи віросповідання, була запропонована 20-го липня 1958 року доктором Артеміо Брачіо під час вечері з друзями в Пуерто Пінаско, у Парагваї. Там же було створено міжнародний рух «World Friendship Crusade» і встановлено дату 30-е липня.

Дружба – одне з найважливіших почуттів людини, вона ж є дуже важливою та цінною. Людська дружба є найвищою формою суспільної солідарності, тобто добровільним зв’язком людей, вибірковим, заснованим на взаємній любові; щирим і міцним союзом, не зумовленим ані біологічно, ані утилітарно. Із повною відповідальністю і повагою ми можемо стверджувати, що дружба дійсно не має меж. Ці унікальні людські взаємини виступають справжнім двигуном толерантності, зміцнення життєствердних ідей, обміну культурними традиціями і досягнень в ім’я миру та розвитку.

Цікаві факти про дружбу

Вчені встановили, що люди, які перебувають в хороших дружніх стосунках, менше хворіють і більше відчувають позитивних емоцій.

Жінки більше потребують друзів, ніж чоловіки. Після заміжжя жінки втрачають частину друзів і можуть відчувати дискомфорт через брак спілкування.

Деякі тварини також можуть дружити з людьми. Шимпанзе, коні, дельфіни та слони можуть підтримувати дружбу з людьми все життя.

90% користувачів у соціальних мережах впевнені, що дружба може існувати тільки в реальному житті.

Згідно із всесвітнім опитуванням, в якому взяли участь 10 тисяч осіб з 50 найбільших міст світу, найбільш дружнім містом є Сідней.

У календарі існують свята, присвячені темі дружби. «Міжнародний день друзів» відзначається 9-го червня, у третю неділю серпня відзначають День жіночої дружби, існує також і неофіційний «День завоювання друзів», що святкується 24-го листопада, а в третій тиждень травня – Тиждень давніх та нових друзів. Є навіть Міжнародний місяць дружби – лютий.

Сьогодні, у Міжнародний день дружби Армія FM приєднується до найкращих привітань на адресу всіх наших друзів! Бажаємо Вам щастя, взаєморозуміння та міцної дружби!