Цікаві факти про зйомки стрічки «Номери»

14.11.2020
Цікаві факти про зйомки стрічки «Номери»

Як створювали кіно на відстані, а саме фільм «Номери» за п’єсою Олега Сенцова, режисерами якої є сам автор та Ахтем Сеїтаблаєв, в ефірі програми «Ранкова кава» розповіли актори, задіяні у цій кінострічці, - Євген Черніков та Олександр Бегма.

 

 

 

 

 

Анастасія Сіроговська: Яке ваше розуміння головної ідеї стрічки?

Євген Черніков: Це іронічна антиутопія. Для мене особисто – це історія про боротьбу людини зі своїм страхом і що з того стало.

Анастасія Сіроговська: Ахтем із Олегом листувалися, щоб узгоджувати деталі сценарію. Чи читали ви разом його листи?

Євген Черніков: Так, під час репетиції Ахтем зачитував деякі листи від Олега. Він писав кожному якісь настанови щодо його персонажу. І його настанови та підтримка дуже сильно надихали.

Анастасія Сіроговська: Ви були на прем’єрі в Німеччині, як вас там приймала публіка?

Євген Черніков: Дуже здорово сприймали. Бо це, можна сказати, правозахисне кіно. І кожного разу, коли ми показуємо цей фільм, то нагадуємо про українських в’язнів, які нині за гратами в Росії і в ОРДЛО. За даними правозахисників, 234 особи перебуває на окупованих територіях і близько 99 з Криму.

Анастасія Сіроговська: Олександре, які у Вас були емоції були під час прем’єри?

Олександр Бегма: Це була мить слави. От ти даєш інтерв’ю і знаєш, що в цей час теж десь в Берліні спілкується із пресою Джонні Депп.

Анастасія Сіроговська: Чи впливало на вашу гру те, що фільмували картину лише на одній локації?

Євген Черніков: У нас було лише п’ять знімальних днів. Ми дуже довго репетирували, а потім все швидко зняли, адже був цейтнот. А підготовка тривала десь місяців зо два.

Нікіта Гросс: Трохи цікавих фактів саме про цю роботу. Під час виробництва фільму Сенцов надіслав понад 60 листів для знімальної команди із детальними вказівками щодо різних аспектів виробництва…

Євген Черніков: Попри те, що це було електронне листування, були суттєві затримки. Якщо ти написав, треба було десь 5-6 днів, щоб повернулась відповідь від Олега. Це якщо пощастить, пропустить цензура і так далі. І особливо коли ми підійшли до зйомок, останні настанови могли із запізненням прийти, і щось не було враховано.

Анастасія Сіроговська: На вашу думку, чи вдалося Ахтему втілити всі настанови Олега?

Євген Черніков: За такого способу режисування найважливіша довіра. Тут тільки так можна.

Анастасія Сіроговська: Чому Олег Сенцов обрав для співпраці саме Ахтема Сейтаблаєва?

Євген Черніков: Зі слів Ахтема, він довго відмовлявся від цієї роботи, адже це дуже відповідально. Але коли він прочитав матеріал, йому дуже сподобалось.

Анастасія Сіроговська: Олександре, навіщо ви голодували під час зйомок і чи не вплинуло це на стан вашого здоров’я?

Олександр Бегма: На початку зйомок продюсерка Анна Пеленчук почала читати лист від Олега, в якому він всім дякував, підбадьорював. А до мене: «Бегма, якщо ти хочеш, щоб в тебе вийшла роль, пропоную тобі сісти на голодування». Я, звичайно, здивувався і водночас зацікавився. Це був виклик. Як сказав Ахтем після завершення зйомок: «В тебе в очах ніби якась свічечка загорілась». Це неможливо пояснити. Думаю, це цікаво буде спостерігати на екрані.

Євген Черніков: Олег ще додав у листі, що, мовляв, до третього акту твої очі будуть такими, як треба, якщо ти сядеш на голодування. І справді, Сашко на очах змінився.

Анастасія Сіроговська: Якби у вас була можливість зіграти роль якогось іншого номера, хто б це був?

Євген Черніков: Мені подобається мій персонаж. На те й існує якісний кастинг.

Олександр Бегма: Я б грав тільки 9-го. Взагалі Олег в п’єсі писав 9-й номер як маленького чоловіка з акробатичними здібностями. В мене 1,90 зросту і не ходжу на руках, але на кастингу саме мене відібрали.

Анастасія Сіроговська: Яку сцену вам було грати найважче?

Євген Черніков: Для мене це був великий монолог. Дуже складно було, щоб цей монолог без скорочень пролунав 4 хвилини 32 секунди, бо мистецтво – це не математика.

Олександр Бегма: Не пригадую, щоб було дуже важко. Я отримував велике задоволення від роботи з таким режисером і такими партнерами.

Анастасія Сіроговська: Розкажіть про цікаві моменти на знімальному майданчику?

Євген Черніков: Під час репетиції зйомок знімався окремий фільм Аскольда Курова, це видатний російський документаліст, друг Олега, він створював стрічку «Процес» про Сенцова. Фільм ще не вийшов. І що там буде, для нас секрет.

Анастасія Сіроговська: Як би ви анонсували глядачам фільм «Номери»?

Олександр Бегма: Чекаємо на вас у кінотеатрі. Дуже цікаво буде, що ви скажете про цей фільм.

Євген Черніков: Я хочу, щоб якомога більше людей подивились це кіно. Та й хочеться слави, врешті.

Фото: Номери / Numbers

Покриття
Надсилайте повідомлення
+38 067 430 84 59
Наші соцмережі
Завантажуйте додаток