COVID-19: які засоби індивідуального захисту неефективні?

20.03.2020
COVID-19: які засоби індивідуального захисту неефективні?

 

Які маски захищають і які елементарні заходи гігієни допоможуть запобігти поширенню вірусів.

 

 

 

 

 

 

Чи захистить людину маска, яка складається з 3 шарів бинтів?

Взагалі є маски хірургічні та власного виробництва, які можна зробити з 2-3 ватно-марлевих шарів. Сама маска може захистити оточуючих, в разі якщо хворі саме ви.

Хірургічна маска - найбільш поширений засіб індивідуального захисту. Якщо ви здорова людина, то необхідності вдягати її постійно немає, тільки коли ви в громадському транспорті, або в місцях, де є скупчення людей. Але від коронавірусу та інших інфекцій вона не захищає, тому що склад та її пошаровість не дає змогу захистити вас.

Важливо правильно одягти та зняти маску. Перед тим як одягнути маску потрібно впевнитись, що вона ціла. Далі взяти її лише за резинки, при чому металева частина маски має бути вгорі, а кольорова сторона має бути зовні. Тільки тоді включається клапан, який не дасть вашим аерозольним частинкам вийти на поверхню. Вона має чітко зафіксуватися на носі та за вухами.

Якщо говорити про час користування - 2 години, після чого ви обережно тримаючись за резинки знімаєте її та утилізуєте.

Дезінфікуючі засоби

Спиртовмісні розчини повинні мати вміст спирту 60-80%. Лише тоді вони можуть протистояти вірусам.

Хлоровмісні розчини застосовуються для протирання ручок, меблів, підлоги. Концентрація вмісту розчина має бути більша в 2 рази ніж зазначено в інструкції.

Дезінфікуючий засіб в домашніх умовах можна зробити беручи 100 мг білизни, розчиняючи у відрі води і це все робити у резинових рукавицях. І хоча б раз в добу зробити повну дезінфекцію своєї домівки.

Буває й таблетований хлор, тоді вистачить 2 такі таблетки на 10 л води. Обробляти потрібно ручки дверей, підлогу, холодильник, ванну та туалетну кімнати.

Окропом потрібно також обробляти кухонний столовий посуд.

Які ж маски захищають від коронавірусу?

Найкращий варіант-респіратори.

Є 2 типа респіраторних масок противірусних: FFP2 i FFP3 (N 95). 3 і 2 й ступені захисту, відповідно останній- найкращий.

Покриття
Надсилайте повідомлення
+38 067 430 84 59
Наші соцмережі
Завантажуйте додаток