COVID-2019: як готуються військові медики

06.03.2020
COVID-2019: як готуються військові медики

В програмі «Мілітарі навігатор» командувач медичних сил генерал-майор медичної служби Ігор Хоменко розповів про готовність військових лікарів діяти в разі поширення коронавірусу.

 

 

 

 

 

Ірина Зінчук: Поширення коронавірусу сьогодні хвилює мільйони людей по всьому світові. В Україні підтверджено один випадок COVID-2019. Як діяти військовому , якщо він помітить у себе симптоми коронавірусу? Чи лікуватимуть його у міських лікарнях чи у військовому шпиталі?

Ігор Хоменко: У нас розроблений план дії при наявності цього захворювання. На початку епідемії, в січні ми розіслали у всі частини для начмедів документи, як вони повинні діяти. Ми першими розробили методичні рекомендації, як діяти при коронавірусі та розіслали їх по інших силових структурах, та надали їх МОЗ. Якщо людина з підозрою на цей вірус захворіє в тилу то вона буде лікуватись у медичних військових закладах, якщо ж таке трапиться на передовій то ізоляцію ми будемо проводити у своїх мобільних госпіталях, а лікувати людей в інфекційних лікарнях, які знаходяться в районі проведення ООС. Також ми проводимо навчання і вже провели розгортання одного із мобільних госпіталів для інфекційних хворих. Зараз в нашому Чернівецькому госпіталі перебувають на ізоляції люди з інших силових структур і одна цивільна особа. Це ті люди, тому що контактували з хворим на коронавірус. Усе під контролем, ніякої паніки.

Ірина Зінчук: Нині багато говорять про нестачу захисних масок, а яка ситуація із ними в шпиталях та інших медичних структурах?

Ігор Хоменко: Як і казали в МОЗ, маску повинна надягати хвора людина, а не всі. У наших лікувальних закладах є маски для медичного персоналу, який буде контактувати з контактними особами чи хворими. Не скажу, що запас надто великий, але достатній, щоб пережити інфекцію.

Ірина Зінчук: Як готуються до коронавірусу медики на передовій?

Ігор Хоменко: У мобільних госпіталях розроблені заходи, як діяти в разі підозри на це захворювання. Хворі будуть перебувати на ізоляції в наших шпиталях. Бойові медики отримали документи, літературу, як поводитись за підозри на коронавірус на передовій. Відпрацьовано взаємодію військових медиків із представниками МОЗ, силових структур, особливо прикордонниками.

 

 

 

 

Покриття
Надсилайте повідомлення
+38 067 430 84 59
Наші соцмережі
Завантажуйте додаток