Зараз в ефірі:

Данія – перша країна НАТО, яка інвестує у виробництво українського озброєння, – Рустем Умєров

14.06.2024
Данія – перша країна НАТО, яка інвестує у виробництво українського озброєння, – Рустем Умєров

13 червня в межах роботи Контактної групи з питань оборони України у форматі «Рамштайн» міністр оборони України Рустем Умєров провів зустріч з міністром оборони Данії Троельсом Лундом Поульсеном та міністеркою оборони Нідерландів Кайсою Оллонгрен. Про це повідомляє Міноборони України.

Результатом зустрічі з Троельсом Лундом Поульсеном стало підписання Меморандуму за участі Рустема Умєрова та заступника міністра з питань стратегічних галузей Сергія Боєва щодо закупівлі озброєння та техніки в українських виробників.

«Це великий крок, оскільки Данія стала першою іноземною країною НАТО, яка інвестуватиме свої кошти у виробництво озброєння на території України. Це підтвердження того, що українська оборонна промисловість готова до співпраці на міжнародному рівні і здатна відповідати найвищим стандартам», – зазначив Рустем Умєров.

«Важливість цього документу полягає в тому, що сторони домовились про процедуру, за якою буде здійснюватись фінансування. Тож надалі цей процес відбуватиметься швидше. Більш того, цей механізм може бути реалізований також в рамках подібних домовленостей з іншими нашими партнерами. Ми вдячні уряду Данії за послідовність у своїй підтримці та конструктивний діалог, який призводить до реальних результатів», — сказав Сергій Боєв.

Водночас з міністеркою оборони Нідерландів Кайсою Оллонгрен було підписано лист про наміри, який започатковує співпрацю між Україною та Нідерландами щодо підтримки нашого оборонно-промислового комплексу (ОПК).

Ці інвестиції є свідченням високої довіри до українських виробників та їх здатності забезпечувати якісну військову продукцію, підкреслив міністр оборони України.

«Дякую Данії та Нідерландам за цю важливу підтримку і взаємні кроки на шляху захисту свободи і демократії», – підсумував Рустем Умєров.

Фото: Міноборони України.

Матеріал підготував Андрій Вирва.

Покриття
Надсилайте повідомлення
+38 097 1991.8.24
Наші соцмережі
Завантажуйте додаток