День найріднішої людини

09.05.2021
День найріднішої людини

Сьогодні у нашому календарі особливе свято — день любові і ніжності до найголовнішої людини у житті кожної людини — День матері. Свято відзначають в Україні у другу неділю травня від 1999 року. І воно вже стало доброю сімейною традицією. У цьому році свято припадає на 9 травня.

 

 

 

 

Ідея свята виникла у 1908 році. Американка Ана Джервіс з Філадельфії виступила з ініціативою вшановування матерів у пам’ять про свою матір, яка передчасно померла. Жінка писала листи до державних установ, законодавчих органів, видатних осіб із пропозицією один день у році присвятити вшануванню матерів.Її старання увінчалися успіхом — в 1910 році штат Вірджинія перший визнав День Матері як офіційне свято.Нині це прекрасне свято відзначають у більш ніж 50 країнах світу. У багатьох з них дати не збігаються і припадають на різні дні. Приміром, День матері в Україні, як і в більшості держав, відзначається у другу неділю травня, в Білорусі — 14 жовтня, в Грузії — 3 березня, в Польщі — 26 травня, а в багатьох близькосхідних країнах — 21 березня.

День матері є одним із найвідоміших серед усіх родинних свят. Воно запроваджене на честь усіх матерів: як тих, хто народив дітей, так і тих, хто лише збирається стати мамою. А така популярність свята цілком зрозуміла, оскільки споконвіку мати була і залишається найдорожчою та найріднішою людиною для кожного. Матусі присвячують життя своїм дітям, жертвуючи всім заради їх щастя.

Безумовно, День матері — це одне із найзворушливіших свят, тому що кожен з нас з дитинства і до своїх останніх днів несе у своїй душі єдиний і неповторний образ — образ своєї матері, яка все зрозуміє, простить, завжди пожаліє і буде самовіддано любити незважаючи ні на що.

Дослідники давно довели, що дитина, яка обіймає свою матір, отримує гормон окситоцин, який відповідає за процеси зв’язку батьків-дитини, зняття стресу та побудови довіри. Також, як зазначають вчені, навіть просто голос вашої матері телефоном може принести такі ж результати, як і обійми, що знижують стрес. Соціологи, своєю чергою, запевняють, що ви, ймовірно, зможете отримати такі ж гормональні почуття, що покращують настрій, навіть якщо ваша мама живе на понад 4 тисяч кілометрів від вас.

У День матері мільйони дітей світу вітають своїх матусь, дякуючи їм за турботу, любов і терпіння. Сини та доньки намагаються відвідати своїх найрідніших. В Україні на День матері заведено дарувати мамам листівки, квіти, солодощі та інші приємні сюрпризи. Матусям присвячують пісні та вірші, а також збираються за святковим столом. Чоловіки ж вітають не лише своїх матусь, а й своїх дружин, адже ті подарували їм дітей.

День матері добре, тихе свято, коли можна сказати найдорожчій людині про те, як сильно ви її любите, поважаєте і цінуєте. Не забувайте про своїх матусь!

Головне фото з проєкту Якби не війна

Покриття
Надсилайте повідомлення
+38 067 430 84 59
Наші соцмережі
Завантажуйте додаток