День нашої спільної домівки

22.04.2020
День нашої спільної домівки

22 квітня відзначаємо Міжнародний день Матері-Землі. Свято було засноване на 63-й сесії Генасамблеї ООН у 2009 році, співавторами якої виступили понад 50 держав-членів ООН і відзначається воно з 2010 року. День позиціонується як міжнародний захід з метою об’єднання людей планети у справі захисту довкілля.

 

 

 

Цікаво, що є два основні періоди проведення Днів Землі — у березні (ближче до весняного рівнодення) і 22 квітня. Крім того, окремі активісти й ініціативні групи планують і проводять заходи до Дня Землі ближче до літнього сонцестояння, щоб максимально використовувати теплу погоду і вільний час людей. 

Назва «Мати-Земля» була обрана через те, що є досить поширеною назвою для нашої планети в багатьох країнах і регіонах світу, а ще відображає взаємозв’язок між людиною, іншими живими істотами і планетою, адже Земля і всі її екосистеми є нашою спільною домівкою. 

Свято День Матері-Землі щорічно відзначається в багатьох країнах.  За деякими даними, свято виникло на основі «Дня дерев», що відзначався раніше у США. Перша «одноразова» акція цього дня пройшла 1970 року. Її успіх окрилив організаторів, і з того часу святкування стало дуже популярним серед американців. 

Ідею свята підтримали у багатьох країнах. У цей день люди намагаються більше часу проводити на природі, працюючи на землі, наприклад висаджуючи дерева. Цікаво, що в національних календарях багатьох країн світу є подібні свята. В Україні, починаючи з 1998 року в третю суботу квітня відзначається національне свято «День довкілля», яке з’явилося саме завдяки систематичному проведенні в цей день акції «Дерево - Життя». 

День Матері-Землі – це нагода для кожного мешканця планети замислитися про власну відповідальність за стан довкілля та висловити подяку нашому спільному великому дому. Бо шанобливе ставлення до планети, екології, земельних ресурсів – це запорука сталого процвітання людства. У День Матері-Землі ми закликаємо всіх підтримати зусилля, які спрямовані на вирішення екологічних проблем нашого спільного дому.

Бажаємо кожному ясного неба над головою, родючих ґрунтів, чистих річок та морів, поважного і відповідального ставлення до планети, щоб зберегти її скарби для нащадків!

 

Покриття
Надсилайте повідомлення
+38 067 430 84 59
Наші соцмережі
Завантажуйте додаток