День пам’яті загиблих захисників під Дебальцевим

18.02.2021
День пам’яті загиблих захисників під Дебальцевим

У ці лютневі дні згадуємо драматичні події зими 2015 року — завершення оборони Донецького аеропорту та битви під Дебальцевим. Їх результатом стало укладення других Мінських угод та перехід війни в позиційну фазу, яка триває досі.

 

 

 

 

 

Бої за Дебальцевський плацдарм — одне з найбільших зіткнень на Донбасі. Бої за місто і операція з виведення українських військових стали одними з найбільш трагічних і масштабних подій за весь час війни на сході України.

Дебальцеве — місто з великим залізничним вузлом, яке лежить на автошляху міжнародного значення М04, що поєднує Луганськ із Донецьком. Дебальцівський плацдарм — епізод війни на сході України (Сектор "С"), який розпочався в кінці липня 2014 року. Бої під Дебальцевим загострилися після Першого мінського перемир'я з жовтня 2014 року.

Гостра фаза боїв за Дебальцеве тривала майже місяць — з 25 січня по 18 лютого 2015 року і включала в себе як масовані артилерійські обстріли, так і перестрілки на малих відстанях зі стрілецької зброї і навіть танкові битви.

18 лютого 2015 року понад 2,5 тисячі українських воїнів залишили плацдарм. І хоча деякі групи виходили ще кілька днів, саме ця дата вважається завершенням боїв за Дебальцеве. За даними Генштабу, під час виходу з Дебальцеве загинули 13 українських військовослужбовців, ще 157 дістали поранення.

Під час битви за місто з 15 січня по 18 лютого 2015 року за офіційними даними загинули 110 військовослужбовців, 270 були поранені, 7 — потрапили у полон, 18 зникли безвісти. Втрати ворога Генштаб ЗСУ оцінює у рази більше.

Дебальцевська операція увійшла в історію України та підручники військового мистецтва. Це була унікальна операція наших Збройних Сил, зміст якої багатьом став зрозумілий згодом, за кілька місяців. Це історія української звитяги та історія про підступ нашого ворога.

До 18 лютого – дати, коли наші війська почали залишати місто, для цього все було готове. Сили АТО мали план організованого виходу і виводу техніки та особового складу із Дебальцевого. Практично за добу, останні українські підрозділи вже перебували на завчасно підготовлених позиціях. Відомо, що у день, коли почався завершальний етап виводу наших підрозділів, Дебальцеве вже залишило 80% військ. Це повністю спростовує міф російської пропаганди про повне блокування ворогом українських підрозділів.

Поставлені завдання Збройні Сили України виконали повністю. Ця позиція та успіхи Україні були дуже потрібні у Мінську під час переговорів та після них. Злагодженими діями українських військових була посоромлена Росія, яка вимагала від наших воїнів скласти зброю, підняти білий прапор і здатися в полон.

Дебальцеве стало ще одним прикладом глобального обману і медіаманіпуляцій РФ. Українські військові довели: Дебальцеве перебувало під нашим контролем, жодного оточення не було, наші частини та підрозділи вийшли планово та організовано. Залишивши бойові дозорні пости й відвівши їх на нову лінію оборони, українська армія залишила собі плацдарм для оборони держави. Це переконливий доказ боєздатності Збройних Сил та ефективності військового командування. І найголовніше, що вдалося досягнути українській армії — зупинити просування противника вглиб території України.

За час, який минув від драматичних подій під Дебальцевим, багато чого змінилося; військове керівництво зробило детальний аналіз та висновки тодішніх подій, визнані помилки та досягнення, але, однозначно, українська армія відтоді зміцнилася і набралася бойового досвіду та готова до захисту країни. Подвиг українських воїнів — хто боровся і захищав кожен метр української землі, хто віддав своє життя за вільну та щасливу Україну назавжди залишиться у нашому серці!

Покриття
Надсилайте повідомлення
+38 067 430 84 59
Наші соцмережі
Завантажуйте додаток