Зараз в ефірі:

День піхоти

05.05.2019
День піхоти

Цього року вперше піхота України відзначає своє професійне свято 6 травня. Тож Армія FM вітає мужніх воїнів і дарує декілька цікавих фактів про царицю полів.

 

 

 

 

З усіх родів сухопутних військ, які існували у XVI-середині XVII столітті, в українському козацькому війську найвищі оцінки отримала козацька піхота. Вона є найдавнішим і наймасовішим родом військ.

Чому вирішили відзначити День піхоти 6 травня?

Саме 6 травня 1648 року переможно завершилася битва на Жовтих Водах. Це перша переможна битва Національної визвольної боротьби під проводом Богдана Хмельницького. І, як в цій битві, так і в сьогоднішній війні, — основну роль відіграла козацька піхота.

Також, одним із приводів стало те, що на 6 травня припадає велике релігійне свято — День Юрія Змієборця. Він був одним з покровителів українського війська. В нас Юрій Змієборець зображується у вигляді кінного вершника, який списом пронизує змія. Але на прапорах козацького війська, Юрій Змієборець зображувався, як піший воїн. Українська народна традиція зберегла вірш, який згодом перетворився на пісню:

"Нам поможе святий Юрій

Ще й Пречиста Мати

Лихо звоювати.

Ой чи пан чи пропав —

Двічі не вмирати,

Гей, нумо, браття, до зброї!"

Піхота завжди першою зустрічає ворога «на нулі». А в подіях 2014-2019 років воїни показали, що українська піхота є однією з найкращих підрозділів піхоти у сучасному світі.

Оборонні, наступальні, рейдові операції, які проводила українська піхота, вже зараз вивчаються в кращих військових навчальних закладах світу.

Піхотинці, ми пишаємося вами!

 

 

 

Покриття
Надсилайте повідомлення
+38 097 1991.8.24
Наші соцмережі
Завантажуйте додаток