День резервіста — свято патріотів!

17.05.2021
День резервіста — свято патріотів!

18 травня Україна відзначає День резервіста — свято патріотів, які добровільно проходять службу у військовому резерві Збройних Сил України та інших військових формуваннях. 

 

 

 

 

 

День встановлений Указом Президента України 19 квітня 2019 року, «ураховуючи важливу роль резервістів у справі захисту Вітчизни, її незалежності та територіальної цілісності, їх готовність у будь-який час стати до лав Збройних Сил України, інших утворених відповідно до законів України військових формувань, з метою подальшого розвитку сучасних військових традицій, зміцнення патріотичного духу у суспільстві». 

Резервісти — це громадяни України, які проходять службу у військовому резерві Збройних Сил України та призначені для їх комплектування у мирний та воєнний час. Резерв ЗСУ близько 200 тисяч високопрофесійних воїнів. Нарощування спроможності нашого резерву триває шляхом вдосконалення набутих резервістами військових навичок на регулярних навчальних зборах.

У 2014 році, коли агресор окупував Крим та розпочав війну на Донбасі, резервісти стали для українців справжніми героями, які за покликом серця або за повісткою по мобілізації у найважчий для держави час прибули до військкоматів і поповнили лави захисників рідної землі. Таким чином сформовані у найскладніших умовах війни українські резервісти стали потужним потенціалом національного війська та його надійною підтримкою у стримуванні широкомасштабної агресії з боку Російської Федерації.

Служба у військовому резерві запроваджується з метою планомірної підготовки резервістів для комплектування Збройних Сил України особовим складом у мирний та воєнний час шляхом набуття та підтримання на належному рівні вмінь і навичок за відповідною військово-обліковою спеціальністю. Резервісти, на відміну від військовозобов’язаних, проходять планомірну військову підготовку. У мирний час громадяни України добровільно укладають контракти з командирами військових частин про проходження служби у військовому резерві, проходять підготовку на навчальних зборах у складі штатних підрозділів під час активних практичних навчань, тренувань. Резервісти за успішне виконання програми підготовки протягом року отримують грошову винагороду. Служба у військовому резерві — це майже єдина можливість одночасно будувати цивільну та військову кар’єру.

У січні 2018 року було створено Раду резервістів ЗС України. У 2018-2019 роках у військах (силах) завершили формування вертикалі управління радами резервістів. Ради резервістів створені: у Генеральному штабі — у всіх командуваннях видів (родів) військ (сил) та більшості бойових бригадах (де проводилися навчальні збори з резервістами).

БУДЬ ГОТОВИЙ ЗАХИСТИТИ УКРАЇНУ, РОДИНУ ТА СЕБЕ!

Резервісти є потужною складовою державної обороноздатності. Мужність, патріотизм, бажання та вміння захистити свою землю — це те, що об’єднує воїнів-резервістів. Саме вони в час воєнної загрози, за першим покликом, стають до лав підрозділів, щоб гідно виконати військовий обов’язок. Резервіст має військові навички та чітко знає свою справу.

У День резервіста Армія FM бажає кожному воїну міцного здоров’я, родинного благополуччя, успіхів в ім’я процвітання України та нових звершень задля нашої Перемоги!

 

Покриття
Надсилайте повідомлення
+38 067 430 84 59
Наші соцмережі
Завантажуйте додаток