День Соборності у Львові. Як це було?

22.01.2020
День Соборності у Львові. Як це було?

День об’єднання всіх українських земель в єдину державу традиційно  сприймається як свято, сповнене великого символізму єдності; як спомин про сповнення мрії, з якою жили мільйони українців у буремні часи на початку минулого століття.

 

 

 

 

 

“Сьогодні військові Львівського гарнізону разом із  громадою міста, представниками духівництва і влади поминали тих, хто жив ідеєю свободи та єдності, як і сотню років тому.  На Личаківському цвинтарі військові поклали квіти та запалили  лампадки на могилах героїв Небесної Сотні, держсекретаря військових справ ЗУНР Дмитра Вітовського, Президента Національної Ради ЗУНР Євгена Петрушевича. Також вшанували пам’ять бійців Української Галицької Армії. Спільною молитвою Львів сьогодні  вшанував українських воїнів, котрі загинули, захищаючи Україну в під час війни на Сході нашої країни”, - повідомив військовий журналіст Олексій Мазурін.

Кореспондент також додав, що до урочистостей долучилася і молодь міста Лева – більше 200 школярів  утворили символічний Ланцюг єднання  та розгорнули  15-метровий прапор України.

Як наголосив Мазурін, для шанувальників військової історії в Музеї визвольної боротьби відкрилася нова виставка «Українське військо: 1917–1921». Оновлена експозиція  розповідає про початки  утворення Українського війська, легендарних командирів, однострої та відзнаки, зброю і відновлення нинішніх мілітарних традицій.

“"А тим, хто нас слухає у Львові, я хотів би  повідомити, що  у Гарнізонному храмі апостолів Петра і Павла (костел Єзуїтів ) в  19:30 почнеться екуменічна Молитва за єдність  та мир в Україні. Кожен може приєднатися до військових і прихожан і в спільному зверненні до Бога попрохати про мирне небо та здоров’я для наших захисників”, - повідомив спеціальний кореспондент.

Покриття
Надсилайте повідомлення
+38 067 430 84 59
Наші соцмережі
Завантажуйте додаток