Зараз в ефірі:

День спротиву окупації Автономної Республіки Крим

25.02.2022
День спротиву окупації Автономної Республіки Крим

Україна відзначає День спротиву окупації Автономної Республіки Крим та міста Севастополя. Спротив розпочався 26 лютого 2014 року і триває досі!

 

 

 

 

 

 

День встановили згідно з указом Президента України від 26 лютого 2020 року, для вшанування мужності й героїзму громадян України, які проживають на тимчасово окупованій території.

26 лютого у 2014 році у Сімферополі під будинком Верховної Ради АР Крим відбувся організований Меджлісом кримськотатарського народу масовий мітинг кримських татар та проукраїнських активістів на підтримку територіальної цілісності України. На заклик Меджлісу кримськотатарського народу до заходу долучилися тисячі активістів і небайдужих громадян. Того дня у мирний спосіб українцям вдалося не допустити позачергового засідання парламенту та перегляду статусу Автономної Республіки Крим у складі України. Відтоді для України 26 лютого стало символом опору окупації, яка триває вже майже вісім років. Основний меседж Дня спротиву окупації Криму та Севастополя у 2022 році «Спротив триває!».

Верховна Рада України офіційно оголосила датою початку тимчасової окупації Криму і Севастополя Росією 20 лютого 2014 року. Міжнародні організації визнали окупацію Криму незаконною та засудили дії РФ. Країни Заходу запровадили низку економічних санкцій.

8 років доки триває окупація Автономної Республіки Крим, Україна на міжнародній арені бореться за свої законні території та висловлює підтримку усім незаконно затриманим та ув’язненим на території півострова, а також родинам зниклих безвісти, усім, хто сьогодні в жорстких умовах безправності в Криму насмілюється висловлювати свою громадянську позицію.

У 2020 році в Україні розробили концепцію «Кримської платформи» міжнародного майданчика, присвяченого питанням Криму, кінцева мета якого є деокупація Криму, повернення його під контроль України.

23 серпня 2021 року в Києві відбувся установчий саміт Кримської платформи, в якому взяли участь урядові делегації 45 країн та організацій: всіх членів ЄС, США, Грузії, Молдови, Туреччини, Північної Македонії, Австралії, Нової Зеландії, Японії, Канади, Ісландії.

На саміті Кримської платформи ухвалити спільну Декларацію, яка чітко фіксує невизнання незаконної окупації Криму Росією, зобов’язання розглянути запровадження додаткових політичних, дипломатичних та обмежувальних санкцій щодо Росії у разі подальшої агресії, об’єднання зусиль усіх країн-учасниць ініціативи задля зміцнення безпеки й стабільності в Чорноморському регіоні. Окрім того, вперше на міжнародному рівні Росію визнано державою-окупантом, яка відповідно до норм міжнародного гуманітарного права, має негайно припинити порушення прав людини на тимчасово окупованому півострові Крим та забезпечити безперешкодний доступ до Криму для міжнародних гуманітарних і правозахисних організацій. Декларація відкрита для приєднання інших держав та міжнародних організацій. Україна розраховує, що Платформа стане постійним майданчиком, який допоможе повернути окупований Росією Крим.

Позиція України та усього цивілізованого, демократичного світу залишається незмінною Автономна Республіка Крим є і залишається територією Незалежної України. Спротив триває!

Покриття
Надсилайте повідомлення
+38 097 1991.8.24
Наші соцмережі
Завантажуйте додаток