День створення НАТО

04.04.2020
День створення НАТО

Ал’янс був заснований 4 квітня 1949 року у США з метою захисту миру і стабільності. НАТО — міжнародна міжурядова організація, військово-політичний союз 29 держав Північної Америки і Європи, які прагнуть досягти мети Північноатлантичного договору, підписаного у Вашингтоні 4 квітня 1949.

 

 

 

 

Північноатлантичний договір був підписаний 4 квітня 1949 року у Вашингтоні представниками урядів Бельгії, Великої Британії, Данії, Ісландії, Італії, Канади, Люксембургу, Нідерландів, Норвегії, Португальської республіки, Сполучених Штатів Америки та Французької республіки. Після завершення процесу ратифікації Договору всіма учасниками та депонування відповідних документів у США він набув чинності з 24 серпня 1949 року. НАТО народилася як результат нездатності ООН того часу забезпечити мир у світі, тоді, коли СРСР ветував багато постанов Ради безпеки цієї організації. Для легітимізації нової організації скористалися 51-м пунктом Статуту ООН, у частині 5 у рамках легітимного колективного захисту.

Відносини України з НАТО почали розвиватися невдовзі після здобуття нею незалежності у 1991 році. Вже у січні 1992 року представник України вперше взяв участь у Робочій групі високого рівня Ради північноатлантичного співробітництва. Але по справжньому доленосними взаємовідносини України з НАТО стали в останні роки, саме тоді, коли триває агресія Росії проти України. Україна остаточно визначилась, і тримає курс на ЄС та НАТО. Верховна Рада 7 лютого 2019 року ухвалила зміни до Конституції про курс України на вступ до ЄС і НАТО.

За останні шість років збройні сили України навчилися діяти в режимі реальних бойових дій, а розвиток обороноздатності став пріоритетним для нашої держави. В умовах складної ситуації українська армія впевнено модернізується. Поставлена мета – нова українська армія, побудована за стандартами НАТО.                                                    

У січні 2020 року Україна офіційно подала заявку на отримання членства в так званій Програмі розширених можливостей НАТО (ІОР), яка є інструментом поглиблення двосторонньої співпраці Альянсу з третіми країнами.

Читайте також: НАТО ПРОТИ COVID-19

Генеральний секретар НАТО Єнс Столтенберг 19 березня 2020 року представив річну доповідь щодо діяльності НАТО у 2019 році, в якій підтверджується збереження політики відкритих дверей та підтримка євроатлантичних прагнень України. Також Генсек НАТО підтвердив готовність Альянсу надавати Україні практичну допомогу у реформуванні секторів безпеки й оборони та політичну підтримку її зусиль з відстоювання суверенітету та територіальної цілісності. Така практична допомога полягає у сприянні розвитку військово-морських спроможностей України, в обміні даними про ситуацію та іншою інформацією, передбачає здійснення заходів кораблів НАТО з візитами у порти України та проведення спільних навчань.

Всеохоплюючий пакет допомоги НАТО Україні включає 16 різних програм та діяльність трастових фондів з бюджетом понад 40 мільйонів євро. У 2019 році через такі трастові фонди НАТО Україна отримала медичне обладнання для відновлення поранених, а також засоби захищеного зв’язку. В той же час, завдяки Програмі професійного розвитку НАТО-Україна вдосконалює навички український персонал у секторах безпеки й оборони. Протягом 2019 року Україна також могла скористатися проєктами в межах Програми НАТО «Наука для миру й безпеки». У цьому ж році в рамках Платформи НАТО-Україна з протидії гібридним загрозам були проведені два семінари з оцінки військових аспектів гібридної агресії, а також проєкт з підвищення стійкості проти дезінформації.

 

Покриття
Надсилайте повідомлення
+38 067 430 84 59
Наші соцмережі
Завантажуйте додаток