День вартових кордону

День вартових кордону

30 квітня в Україні відзначається День прикордонника — свято захисників найдорожчого для держави — її кордонів. День встановили згідно з Указом Президента від 27 квітня 2018 року «З метою вшанування мужності та героїзму захисників державного кордону України, враховуючи внесок прикордонників у боротьбу за незалежність України».

 

 

 

Дата свята вибрана не випадково: саме цього дня, у 1918 році, під час російсько-української війни, коли слов’янська група окремої запорізької дивізії армії УНР під командуванням полковника Володимира Сикевича, звільнивши більшу частину Донбасу, вийшла на міжнародно визнаний кордон УНР із Російською Радянською Республікою та Донською республікою.

Прикордонники завжди на передовій: у повітрі, на суходолі й на воді. Цілодобово пильнують кордони нашої країни. Попри святкові заходи і карантин, по периметру нашої Держави несуть службу майже 2 тисячі прикордонних нарядів. Нагадаємо, що найбільший по протяжності кордон Україна має з Росією — понад 2245 кілометрів. З них 320 кілометрів припадає на морську ділянку. Також Україна межує з Білоруссю, Угорщиною, Молдовою, Польщею, Румунією та Словаччиною.

Боротьба з незаконними збройними формуваннями, терористичними загрозами, наркотрафіком, торгівлею людьми, протидія незаконним міграційним процесам, контрабандній діяльності та, навіть, поширенню небезпечного вірусу — щоденні завдання Державної прикордонної служби України. Співробітники Держприкордонслужби у прикордонних контрольованих районах — запорука законності. Прикордонники виявляють та припиняють не лише порушення кордону, а й інші злочини- браконьєрство, незаконну вирубку лісу та інші протиправні дії.

У ефективній взаємодії з українським військом прикордонники стримують агресора на лінії розмежування. У 2014 році РФ зухвало порушила цілісність державного кордону України — анексувала територію АР Крим і розв`язала війну на Донбасі. Починаючи з 2014 року, у бойових діях на сході країни взяли участь понад 20 тисяч українських прикордонників, близько 70 з них загинули, понад 430 поранені, 5 — досі вважаються зниклими безвісти.

У Донецькій та Луганській областях Держприкордонслужба ефективно здійснює пропуск людей через КПВВ на лінії розмежування. Прикордонники одночасно забезпечують пропуск через кордон, адмінмежу та лінію розмежування близько 100 мільйонів осіб за рік та десятки тисяч транспортних засобів.

Не припиняють свою роботу оперативні підрозділи, військовослужбовці, які цілодобово стежать за прикордонням та надводним простором за допомогою технічних засобів. Прикордонні пілоти забезпечують моніторинг держкордону з повітря. На службі в небі в постійній готовності знаходяться вертольоти й сучасні патрульні літаки. Морські кордони України прикривають кораблі та катери Держприкордонслужби.

Армія FM вітає усіх прикордонників із професійним святом! Бажаємо вам і вашим родинам міцного здоров’я, добробуту, мирного неба над головою і нових звершень на благо України!