День з 25-ою окремою повітрянодесантною бригадою

День з 25-ою окремою повітрянодесантною бригадою

1. 25-та окрема повітряна десантна бригада сформована у 1993 році в м.Болград Одеської області. У 2002 році була передислокована з м. Болград Одеської області до селища Гвардійське Новомосковського району Дніпропетровської області. У 2002 році отримала від Президента України Бойовий прапор. У цьому році 25-та ОПДБр відсвяткувала своє 15-річчя.

2. Єдина бригада в Україні, яка десантує не лише особовий склад, а й спеціальну бойову техніку.

3. У 2014 році підрозділи бригади одними з перших вирушили на Донбас. І досі виконують бойові завдання у зоні проведення Антитерористичної операції.

4. Військовослужбовці 25-ї бригади разом із військовиками інших підрозділів встановили контроль над стратегічно важливою висотою - Савур-Могилою. Брали участь у битвах за Шахтарськ, Дебальцеве, Нижню Кринку, звільняли Слов’янськ, Крамоторськ, Авдіїївку. Героїчно втримували контроль над Краматорським летовищем та Луганським аеропортом.

5. 14 червня 2014 року під Луганськом під час приземлення був збитий літак військово-транспортної авіації Іл-76МД, на облавку якого були 40 військовослужбовців 25-ї бригади та 9 членів екіпажу.

6. У бригаді проходить службу Герой України майор Андрій Ткачук.

7. У 2017 році медик Юлія Хом'якова отримала нагороду від президента України (за порятунок поранених).

8. З січня по березень 2014 року під виглядом проведення тактичних навчань особовий склад розвідувальної десантної роти бригади здійснював розвідку позицій ЗС РФ і місцевих НЗФ та утримував позиції поблизу пункту постійної дислокації 36-ї окремої бригади берегової охорони у с.Перевальне АР Крим. Військовослужбовці були заблоковані на Кримському півострові. Але підрозділу вдалося вийти з півострова без втрат особового складу, бойової техніки та озброєння.

9. Чимало офіцерів, які тривалий час проходили службу в 25-й ОПДБр, посідають керівні посади у командуванні Високомобільних десантних військ, два офіцери стали командирами інших бойових бригад Високомобільних десантних військ.

10. Налагодили співпрацю з учнівською молоддю Дніпропетровської області. Допомагали мешканцям прифронтових зон, зокрема відновлювали зруйновані домівки, надавали медичну допомогу, здійснювали евакуацію населення.

11. Протягом 2017 року військовослужбовці 25-ї окремої повітрянодесантної бригади активно брали участь у змаганнях серед танкових, зенітних та артилерійських підрозділів, виборюючи перші місця.

12. У 2017 році на базі 25-ї ОПДБр вперше  серед військових частин ДШВ було проведене змагання з функціонального багатоборства «Кросфіт». Перше місце посіла збірна команда 25-ї ОПДБр.

 • Багатофункціональність десанту: і броньований кулак, і штурмовий підрозділ

  Андрій Качанов заступник командира 25 бригади. Він служить у цій бригаді 14 років. Під час виїзного ефіру він був крайнім гостем і підвів своєрідну риску у шаленому радіодні, присвяченому дніпровській бригаді. Яна Холодна: Що десантники роблять зі своїм особовим складом,...

  детальніше
 • "Постійний обстріл артилерією та вуличні бої, які зводилися до метання гранатами". Бійці 25-ї про бої за Шахтарськ

  Яна Холодна: Друзі, всім привіт! І сьогодні «Армія ФМ» приїхала в гості до славетної 25-ї десантної бригади. Якщо точніше, вона називається 25-та окрема повітряно - десантна бригада. В нашій імпровізованій студії бієць 25 –ї бригади - Еміль. Ви нещодавно стали Десантно...

  детальніше
 • Десантники про свою 25 бригаду: вона найкраща і завжди перша

  Історію кожного підрозділу творять звичайні військові. 29 листопада Армія ФМ мовила з 25-ї бригади. Фактично в польових умовах. На обідній ефір до імпровізованої студії завітали медик одного з батальйонів Ірина та її напарник Руслан головний сержант взводу. Яна Холодна : Я...

  детальніше
 • Як це бути командиром роти у 23 роки? Діляться досвідом молоді армійці з 25-ки

  Цікавий факт з життя 25 бригади. Власне, 25 повітрянодесантна бригада була сформована у 1993 році у місті Болград Одеської області. А вже у 2002 році вона була передислокована з Болграда Одеської області у селище Гвардійське Дніпропетровської області, де власне і зараз є її...

  детальніше