Зараз в ефірі:

День з 93-ою окремою механізованою бригадою Холодний Яр

03.07.2018
День з 93-ою окремою механізованою бригадою Холодний Яр

До вашої уваги цікаві факти про одну з найбоєздатніших механізованих бригад ЗСУ. Військові 93-ї бригади ще в квітні 2014 почали боронити нашу державу. Пройшовши майже всі гарячі точки на Донбасі.

1. Бригада є одним із найбільш задіяних в ході боїв на Донбасі з'єднань. Вона брала участь у бойових діях із самого початку війни та стала безпосереднім учасником більшості ключових битв.

2. У травні 2014 року бійці 93-ї бригади захопили під Добропіллям першу російську установку БМ-21 «Град» з документацією. Тоді ж під Новоселівкою відбувся перший бій з окупантами на танках.

3. 93-тя бригада влітку 2014 року звільнила Селідове, Покровськ, Українськ, Карлівку, Нетайлове, Первомайське, Опитне, Водяне, Авдіївку та Піски. Бійці зайшли тоді й у передмістя Донецька.

4. У серпні 2014 року підрозділи бригади взяли участь у завершальній стадії боїв під Іловайськом. 29 серпня, прориваючись крізь оточення, загинули понад 70 бійців.

5. З вересня 2014-го до січня 2015 року 93-тя бригада боронила Донецький аеропорт імені Прокоф’єва. Бійців теж називають «кіборгами», хоча їм це  не подобається.

6. У червні 2015 року артилеристи 93-ї ОМБр зіграли вирішальну роль у розгромі угруповання противника, яке атакувало Мар’їнку.

7. 7 червня 2017 року 93-тя бригада завдала відчутної поразки російським окупаційним силам у районі Жолобка.

8. 93-й бригаді підпорядкований 20-й окремий мотопіхотний батальйон, який у 2014 році брав участь у звільненні Маріуполя, Красногорівки та Мар’їнки, а потім захищав Авдіївку, Червоний Партизан, Мар’їнку, Піски, Трьохізбенку.

9. Серед бригад Збройних Сил України 93-тя під час бойових дій на Донбасі зазнала найбільших втрат – 278 бійців загинули.

10. Держава відзначила нагородами понад 1000 військовослужбовців бригади. Серед них троє отримали звання Героя України і орден «Золота Зірка». Це майор Євген Межевікін, капітан Сергій Колодій та капітан Олександр Лавренко (капітани Колодій та Лавренко, на жаль, посмертно).

11. Державний прапор України солдата 93-ї ОМБр Олександра Куренка, знайдений під Іловайськом, зберігається зараз в Національному музеї історії України у другій світовій війні як реліквія.

12. За оцінками російських окупантів, 93-тя бригада вважається найбільш боєздатною механізованою бригадою ЗСУ, які брали активну участь у війні на Донбасі. «93 ОМБр є прикладом того, що недооцінка сил ЗСУ є помилковою, при грамотному командуванні, маючи багаторічний бойовий досвід, українські підрозділи можуть стати гідним противником для збройних сил новоросії», - писали ЗМІ противника.

13. Понад 70% особового складу – добровольці, які раніше захищали Україну у «Правому секторі», батальйонах ОУН, «Азов», «Донбас» та інших формуваннях.

14. У жовтні 2017 року в пункті постійної дислокації 93-ї бригади в смт Черкаське Новомосковського району відкрито Меморіал на честь полеглих за Україну бійців 93-ї ОМБр. Презентовано документальний фільм «93: Бій за Україну» про бойовий шлях бригади у 2014 році. Створено новий Гімн бригади та новий патч, підготовано пакет документів для присвоєння військовій частині почесного найменування Холодний Яр. Текст Гімну написав боєць бригади молодший сержант Владислав  Стафійчук «Змій», а фронтмен відомого українського патріотичного гурту «Тінь Сонця» Сергій Василюк створив музику і виконав Славень.

15. Бригаду створено 2002 року. Бійці брали участь у миротворчих місіях в Югославії, Іраку, Сьєрра-Леоне, Ліберії, Лівані, зараз холодноярці служать у Конго.

16. У 2016 році рішенням комбрига полковника Владислава Клочкова вперше в ЗСУ створено бригадну групу з цивільно-військового співробітництва.

17. Офіційна сторінка 93-ї бригади у мережі Фейсбук є найпопулярнішою серед сторінок військових частин України (за деякими оцінками – і світу) – 31 400 уподобань, 34 000 відстежень.

Покриття
Надсилайте повідомлення
+38 097 1991.8.24
Наші соцмережі
Завантажуйте додаток