День захисників кордонів

29.04.2020
День захисників кордонів

День прикордонника для кожної країни - свято особливе, адже прикордонники охороняють найголовніше - межі державної території на суші і в морі. 

 

 

 

 

 

 

Свято має особливе значення і в Україні, в якій у 2014 році РФ зухвало порушила цілісність державного кордону України – анексувала територію АР Крим і розв`язала війну на Донбасі. Починаючи з 2014 року, у бойових діях на сході країни взяли участь понад 20 тисяч українських прикордонників, 70 прикордонників віддали найдорожче – життя, 435 – дістали поранення, 5 – досі вважаються зниклими безвісти. 

Історія свята. У 1992 році указом Президента України свято День прикордонника було встановлене 4 листопада. З 2003 року дату свята Дня прикордонника повернули з радянських часів. І відтоді День прикордонних військ України відзначався 28 травня. У 2018 році святкування Дня прикордонника перенесли – на 30 квітня. Свято встановлене згідно з указом Президента від 27 квітня 2018 року «З метою вшанування мужності та героїзму захисників державного кордону України, враховуючи внесок прикордонників у боротьбу за незалежність України». 

Дата цього свята вибрана не випадково: саме цього дня, у 1918 році, під час російсько-української війни, армія УНР вийшла на кордон України та встановила на ньому державні символи.

Нині щоденно тисячі прикордонників стоять на варті країни й охороняють кордони не тільки на суходолі. Під пильним оком прикордонників перебувають десятки тисяч морських миль і українське небо. Захищаючи країну, прикордонники одночасно забезпечують пропуск через кордон, адмінмежу та лінію розмежування близько 100 мільйонів осіб за рік та десятки тисяч транспортних засобів.

Для того, щоб стати прикордонником, необхідно пройти строкову службу в лавах Збройних сил України або закінчити спеціалізований навчальний заклад СБУ України. Прикордонники повинні знати необхідні статути, закони, інструкції та нормативні акти. Кожен прикордонник зобов'язаний опанувати озброєння, вміти користуватися апаратурою для спостереження сучасними засобами зв'язку. Крім охорони кордону, прикордонники зобов'язані здійснювати контроль та пропуск громадян, затримувати порушників, вести розвіддіяльність в інтересах захисту суверенітету країни.
Армія FM вітає усіх прикордонників із професійним святом! Бажаємо міцного здоров`я та щастя, миру та достатку, мужності та рішучості в охороні кордонів нашої прекрасної країни. 

Покриття
Надсилайте повідомлення
+38 067 430 84 59
Наші соцмережі
Завантажуйте додаток