Десантники одягли нові берети. Як це було? (ФОТО)

21.11.2017
Десантники одягли нові берети. Як це було? (ФОТО)

Відсьогодні українські десантники носитимуть берети кольору «maroon» і саме 21 листопада відзначатимуть День Десантно-штурмових військ України. 

На Михайлівській площі у Києві відбулися урочистості з нагоди Дня Десантно-штурмових військ України. Про це  у "прямому ефірі" повідомила Яна Холодна, яка перебувала безпосередньо на місці. 

- Розпочалися заходи о 9 – тій годині. На Михайлівській площі були вишикувані представники усіх бригад, які входять до складу Десантно- Штурмових Військ України. Все це дійство проходило за участю Президента України Петра Порошенка. Він привітав десантників з їх професійним святом, яке відтепер відзначатимуть 21-го листопада, а не 2 серпня, як було до цього. Головною подією на цій площі була заміна беретів з блакитного кольору на берети кольору «Марун». Урочисто, під приводом командувача Десантно – Штурмових Військ України  Михайла Забродського були зняті блакитні берети та одягнені нові. Також було вручено бойовий прапор з новими символами та присутні воїни зачитали клятву десантника. 

Президент України Петро Порошенко наголосив на тому, що його рішенням кольором українського десанту стає темно-бордовий. 

- Це – колір крові, вашої крові, пролитої в боях за Україну. Бордові берети для ідентифікації своїх десантників використовують 59 країн світу, 19 з яких – члени НАТО. Таким чином ми впроваджуємо ще один стандарт Альянсу. На береті також змінено знак. Відтепер це купол парашута як символ десантних підрозділів у всьому світі, крила Архистратига Михаїла і вогняний меч, яким він уражає ворогів роду людського. Як Президент та Верховний Головнокомандувач також прийняв рішення відійти від радянсько-російської абревіатури ВДВ. Відтак, постановляю запровадити нову назву - Десантно-штурмові війська Збройних Сил України, - наголосив у своєму виступі Петро Порошенко. 

Президент відзначив доблесть та мужність десантників, які проявили себе, починаючи з 2014-го року під час війни на Донбасі. Більше 2500 десантників нагороджені державними нагородами.  

На Михайлівській площі також вшанували пам’ять загиблих воїнів хвилиною мовчання. 

Фото: Руслан Лінник

 

Покриття
Надсилайте повідомлення
+38 067 430 84 59
Наші соцмережі
Завантажуйте додаток