Деталі можуть врятувати життя - спецкореспондент про тренування десантників на Яворівському полігоні

02.08.2017
Деталі можуть врятувати життя - спецкореспондент про тренування десантників на Яворівському полігоні

Олексій Мазурін, наш спеціальний кореспондент у прямому ефірі Армія FM розповів телефоном про те, як відбуваються тренування десантників на Яворівському полігоні, які цікаві курси склали для бійців міжнародні тренери та які новинки у галузі тактичної медицини відправляться разом з бійцями на фронт. Пряма мова:


По-перше, я хочу долучитись до теплих слів, які сьогодні лунають на адресу воїнів ВДВ. І в той час, коли у великих містах, в тому числі у Львові, де знаходяться аеромобільні та десантно-штурмові бригади ВДВ, відбуваються урочистості, на Яворівському полігоні зараз продовжуються інтенсивні тренування. Один з батальйонів 95 десантно-штурмової бригади буквально нещодавно прибув сюди для проходження інтенсивного і дуже корисного навчання в рамках військового курсу підготовки у Міжнародному центрі миротворчості та безпеки.

Цей курс триває 55 днів і включає у себе все необхідне для того, щоб підготувати високоефективного бійця, який буде готовий до будь-яких викликів гібридної війни. Цей курс включатиме найновіші методики, які народились, по-перше, в АТО, по-друге, це найкращі надбання країн НАТО. Військові вивчають, як штурмувати будівлі, траншеї ворога, як протидіяти снайперам, ворожим танкам, як коригувати артилерію, вивчають інженерну справу. 

Зараз усе починається на полігоні. Це стрілецька підготовка, гранати, солдати вчаться стріляти з різних положень, приводити автоматичну зброю в стан готовності та вести вогонь у випадках, коли вони не готові до бою.

Паралельно проходить медична підготовка військово-тактичної медицини, яка врятувала тисячі життів. Зараз її опановують військовослужбовці, десантники під керівництвом канадських інструкторів. До речі, саме 95й бригаді канадські інструктори привезли найновіші аптечки, до складу яких входять нові засоби, що швидко і безболісно зупиняють кровотечу. Після проходження курсу ці аптечки передадуть десантникам. 

Також тут є доволі цікаві курси, наприклад, як використовувати місцевість під час бою, це доволі новий курс. Коли проходиш цю програму, розумієш, що блокбастери, які бачив по телевізору, де гарні хлопці ховаються за автівками, висовуються з-за капоту, стріляють і вбивають поганих хлопців - це абсолютна нісенітниця. Солдати вчаться, як правильно ховатись за автівками (джипами, КАМАЗами, ЗІЛами), як правильно ставати за колеса. Всі розуміють, що кілька міліметрів грають важливу роль: це може вартувати тобі життя. 

Покриття
Надсилайте повідомлення
+38 067 430 84 59
Наші соцмережі
Завантажуйте додаток