«Дикий театр показує те, що відбувається зараз в нашому суспільстві» - засновниця «Дикого театру»

27.10.2017
«Дикий театр показує те, що відбувається зараз в нашому суспільстві» - засновниця «Дикого театру»

Створення Дикого театру було спонтанним?

Воно було дійсно незвичайним. Це те рішення, яке пішло одразу в реалізацію. Буквально, прийшла ідея і вже за тиждень з’явилася назва «Дикий театр». А вже через місяць ми зробили презентацію і відкриття театру.

Зараз в Києві відкривається Центр незалежного театру «Сцена 6». Це абсолютно нова театральна площадка. Це навіть не те, що спонтанне, а безумне рішення. Те, що ми з колегами - з Олексієм Анановим, з Сергієм Перехрестом, з Володею Шайко вирішили це зробити. Але це крейзі рішення можна віднести до спонтанного.

Чи не була відміна ГОГОЛЬFEST стимулом до відкриття чогось нового?

Насправді так, там була передісторія. Ми займалися будівництвом по графіку, і тут, виявилося, що Театр на Подолi не зміг прийняти ГОГОЛЬFEST. А ми не встигали, тому ми покликали колег театралів. І потрібно було бачити, як спільнота згуртувалася, взяла ганчірки до рук, швабри і почали прибирати. Тому що було дуже важливо на найвищому рівні прийняти всі колективи з інших країн, їх було 9. А ви знаєте, що українці гостинні і все найкраще ми хотіли показати, тому «Сцена 6» відкрилася достроково завдяки ГОГОЛЬFEST.

Які прем’єри готуються?

Ми, як дикий театр влітку не відпочивали, ми випускали прем’єри. І за літо вийшли в світ 3 нові постановки. А у вересні у нас було затишшя і ми відпочивали. Проте, вже сьогодні запуск нових проектів вже почався. Ви їх побачите вже в цьому році. Це вистава «Кисень», її буде ставити Влад Білозоренко, відомий український молодий режисер. Це вистава «Служниці» за мотивами Жана Жене, це буде новий тарантинівський триллер, його буде ставити Яна Гудзенко. І, також, ми починаємо працювати над «Лейтенантом з острова Інішмор».

Нещодавно, Британська рада (вони багато роблять для українського театру) провела Taking the Stage 2017. Це коли будь-хто з режисерів може обрати будь-яку п’єсу, британський текст. І зробити ескіз. Спочатку подається заявка, в цьому році їх прийшло приблизно 50. Потім за цими заявками обирається шортліст з 12. Роблять маленькі вистави і показуються глядачам. Потім відбувається голосування, як глядацьке, так і журі. В цьому році в журі з української сторони були: Оксана Дмитрієва з Харкова, Тамара Трунова і Малахов, також були три британських експерта. І вони визначали, хто буде переможцем. Обрали трьох найкращих. Але глядачі під час перегляду проходили опитування і обрали 4-ту виставу. Таким чином, в Україні за британською драмою з’являться нові чотири вистави. І одне із перших місць виграв Дикий театр, вистава Мартіна Макдонаха, це дуже відомий, радикальний автор. До речі, Максим Голенко, який ставив ескіз, дуже давно мріяв поставити цю виставу. Вона корелюється з тими подіями, які відбуваються в нашій країні. А Дикий театр показує саме те, що відбувається саме зараз в нашому суспільстві. Тому очікуйте прем’єру вже в лютому.

Грати, песик, дужка, гривня, знак питання, долар, нуль?

Це ще одна моя любов. Це програма з Майклом Щуром. Другий сезон. Нещодавно, до мене прийшов лист із запрошенням. І коли я дізналася про команду, яка буде працювати над проектом, то відразу погодилася. Адже цей колектив для мене як Дикий театр, але в сфері телебачення. І я зараз щоразу чекаю на нову зйомку. Щоразу це провокація, провокація суспільства. Це для мене дуже важливо, адже щоразу потрібно виходити із зони комфорту, якщо ви бачили перший випуск, то зрозумієте. В мене вже є якась кількість хейтерів та людей, які мені ставлять плюсики. Мені здається, в нашому інформаційному просторі не вистачає програм, де б була відверта, радикальна критика.

Це критичне, суспільно-політичне тижневе шоу. Найважливіші події, які відбуваються в нашій країні ми збираємо і критикуємо. Програма виходить щонеділі. Її можна дивитися на ютубі, фейсбуці та на кількох українських каналах: «Суспільне», «Громадське» і «24-й канал». У кінці програми є лайви українських молодих виконавців. Я працюю там як журналіст і як співведуча.

 

Слідкуйте у зручному форматі! Ми у соціальних мережах:
facebook.com/armyuaFM
t.me/armyfm_channel
twitter.com/Armia_fm
instagram.com/armyfm
soundcloud.com/armyfm

Покриття
Надсилайте повідомлення
+38 067 430 84 59
Наші соцмережі
Завантажуйте додаток