Дивовижні факти про голос людини

15.04.2021
Дивовижні факти про голос людини

16 квітня відзначаємо оригінальне свято — Всесвітній день голосу. Ідея святкувати Національний день голосу народилася в 1999 році в Бразилії. Згодом португальський ларинголог професор Маріо Андреа, тодішній президент Європейського ларингологічного товариства, запропонував відзначати День голосу в усьому світі. У США Американська академія отоларингології та хірургії голови й шиї офіційно приєдналася до святкування у 2002 році, і в цьому ж році захід отримав назву “Всесвітній день голосу”.

День голосу — щорічний міжнародний захід, присвячений феномену голосу як основного засобу спілкування і предмету вивчення безлічі наук, таких як фізика, психологія, фонетика і біологія. Фахівці — лікарі-оториноларингологи, лікарі-фоніатри — проводять роз’яснення щодо впливу шкідливих звичок на голос, правил його гігієни, способів профілактики захворювань голосового апарату.

Мета Всесвітнього дня голосу - привернути увагу людей до оцінки стану свого голосу, якщо є якісь порушення в роботі голосового апарату, якщо вони працюють в комунікативній сфері діяльності і для них важлива більша витривалість голосу та переконливість звучання при спілкуванні з людьми.

Можна сказати, що Всесвітній день голосу є святом для багатьох професіоналів, для кого голос — справжній інструмент, що забезпечує повноцінну професійну діяльність. Це ціла армія співаків, акторів, дикторів, журналістів, вчителів, вихователів, та і взагалі мало хто може обійтися без голосу у своїй професії та в житті. Тому голос свій голос треба любити, розвивати та берегти.

Що стосується людей військових, то про необхідність здорового голосу досить і казати. Адже всі команди, накази і розпорядження віддаються як письмово, так і голосом. Відомий армійцям і такий вислів: "Буду звертатись до вас голосом через рот!"

Дивовижні факти про голос людини

Наші предки вважали, що голос народжується у серці й уже звідти долинає до наших вух. Саме голос використовували у найдавніших ритуалах, щоб задобрити богів і зупинити біду.

Голосові зв’язки даровані людині не лише як ідеальний музичний інструмент. Початкова і головна їхня функція — захищати наші дихальні шляхи від потрапляння сторонніх предметів, а також регулювати потік повітря, що надходить до легень.

Спів не тільки розвиває легені, грудну мускулатуру, але й зміцнює серцевий м'яз. Не дивно, що тривалість життя переважної більшості професійних співаків значно вища середньої.

Голос людини абсолютно унікальний, як відбитки пальців. Фахівці стверджують, що голос має більшу силу, ніж музичний інструмент.

За голосом можна визначити риси характеру людини, її соціальний статус і навіть вік, вагу і зріст. А ще науковці дізналися, що одного слова «привіт» достатньо, аби людина, яка його почула, визначилася, наскільки ви надійні та впливові.

Найбільш привабливими, переконливими й авторитетними нам здаються глибокі низькі голоси. Доведено навіть, що і чоловіки, і жінки починають розмовляти «нижчим» голосом, якщо вважають співрозмовника привабливим.

Дуже важливий голос і для військовослужбовців. Голос командира завжди повинен бути впевненим, потужним і переконливим, таким, що мотивує підлеглих до найкращого виконання бойових завдань.

Бережіть та розвивайте свій голос! Пам`ятайте, що він у вас унікальний!


Фото: АрміяInform80 окрема десантно-штурмова бригада ДШВ ЗСУ

Покриття
Надсилайте повідомлення
+38 067 430 84 59
Наші соцмережі
Завантажуйте додаток