"Для того, щоб узяти участь в "Іграх нескорених", не потрібно бути спортсменом!" - координатор проекту Оксана Горбач

25.01.2018
"Для того, щоб узяти участь в "Іграх нескорених", не потрібно бути спортсменом!" - координатор проекту Оксана Горбач

 

«Ігри нескорених» в цьому році відбудуться у Сіднеї. Збір учасників почався. Що потрібно, аби потрапити до національної збірної, розповідала координатор проекту «Ігри нескорених» в Україні Оксана Горбач.

 

 

 

Як і кому можна зареєструватися на Ігри Нескорених?

Ці ігри створені для поранених військовослужбовців та ветеранів. Рівень травматизації може бути абсолютно різний. Від легких до складних поранень та ампутацій. Ми запрошуємо їх зайти на сайт invictusgames.in.ua та заповнити заявку. Збір заявок буде відкритий до 25-го лютого. Ще є час. Після цього почнуться спортивні тестування.

Сенс тестування, щоб військові змогли самі вирішити в якому напрямку спорту вони краще себе проявлять. Все буде відбуватись під наглядом лікарів та тренерів.

Після тестування ми робимо запрошення для тих хто їх пройдуть. Згодом запросимо до змагань що відбудуться у травні в Києві. У нас є абсолютна співпраця та підтримка з боку ЗСУ та інших силових структур.

На час змагань надається відрядження чи відпустка для учасників. Допускаються військові лише поранені в АТО чи миротворчих операціях. Ми надамо в свою чергу всю юридичну і правову підтримку.

Як щодо жінок-військовослужбовців?

Запрошуються всіма нашими учасниками організаційного комітету. Жінки можуть звертатися так само. На сьогодні в нас зареєстровано лише дві особи. Жінки змагаються у своїй категорії з іншими жінками. Все залежить від кількості учасників. Категоризація враховує рівень травми. Ми сподіваємося, що це стимулює жінок повірити у свої сили. Ми надамо умови, щоб вони тренувалися і змагалися з рівними собі.

З чого складається заявка?

Потрібно заповнити прізвище та ім'я, місце проживання. Ми питаємо різні речі. В основному з приводу характеру травми та умов її отримання. Форма не складна, тому думаю, що немає жодної проблеми її заповнити.

Чи співпрацюєте ви з тренажерними залами, громадськістю?

Система поки що не налагоджена. Ми маємо підтримку з боку місцевої влади, з боку Міністерства оборони та МВС. Наше завдання, створити систему із зрозумілим процесом. Ми також працюємо з Адміністрацією Президента. Через всі ці важелі, ми можемо реалізувати підтримку ветеранів та допомогти їм з місцем тренувань та умовами. Наш наступний крок – покращити умови, щоб спортсмени-початківці мали змогу тренуватися, навіть, у маленьких містах.

Що включає спортивне тестування?

Це як правило, одноденний захід. У ньому будуть представлені всі шість напрямків спорту які є на «Іграх нескорених». Це пауерліфтинг, веслування на тренажері, плавання, стрільба з луку та атлетика. В цих напрямках будуть представлені лікарський та тренерський склад, а також види тренажерів на яких можна займатися.

Скільки людей відберуть?

Всього 15 учасників. В результаті проведених змагань минулого року ми зрозуміли наші помилки. Ми хочемо зібрати людей з бойовою травматизацією. Для нас це пріоритет. Також, хочемо розширити кількість спортивних напрямків у яких ми беремо участь. Зараз ми співпрацюємо з партнерами, аби закупити обладнання для неспроможних. Для нас, це можливість розширити кількість осіб, що можуть приймати участь у змаганнях.

Чи є якась обмежена кількість учасників для національних змагань?

Ми не плануємо вводити якісь обмеження для національних змагань, навіть по віку. У нас різні категорії, хоча більшість хлопців – надзвичайно молоді. Це люди від 20-ти років.

Люди, які вже брали участь, можуть знову подати заявки у цьому році?

Так, можуть. Але резервний склад минулого року і всі учасники які проходили спортивне тестування і не пройшли – мають змогу зробити спробу у цьому році. Основний склад, 15 людей, що їздили у Торонто, може брати участь у змаганнях у якості підтримки, або ж як тренери.

Слухайте повний випуск за посиланням: https://soundcloud.com/armyfm/rankova-kava-250118-v-gostyakh-oksana-gorbach

Покриття
Надсилайте повідомлення
+38 067 430 84 59
Наші соцмережі
Завантажуйте додаток