Зараз в ефірі:

Для ветеранів немає нездоланних перешкод, — випускник Курсу молодого ІТ-бійця Андрій Щепак

16.11.2021
Для ветеранів немає нездоланних перешкод, — випускник Курсу молодого ІТ-бійця Андрій Щепак

Хто може стати навчанцем курсу, чи є вікові обмеження для охочих опанувати ІТ-царину та який графік навчання, в ефірі передачі «Ранкова кава» розповіли — керівник проєкту «Курс молодого ІТ-бійця» Костянтин Татаркін та випускник попереднього курсу Андрій Щепак.

 

 

 

 

Наталія Шмарко: Як народився проєкт і хто є його ідейним натхненником?

Костянтин Татаркін: Ідея народилася понад рік тому. Проєкт називається Veteranius. Ідейний натхненник — волонтерка Люба Шипович, яка працює в сфері ІТ. Враховуючи, що комп’ютерні технології зараз потужно розвиваються в Україні й бракує мотивованих і кваліфікованих співробітників, а чимало ветеранів після повернення до цивільного життя шукають нових можливостей, зародився «Курс молодого ІТ-бійця». Йому передувала навчальна програма «Спецпризначенці-12». Окремо йде курс із компанією Cisco щодо навчання ветеранів мережевим технологіям. Невдовзі стартує проєкт «Веб-ветераніус» від ГО «Девелопмент фаундейшн» за підтримки програми реінтеграції ветеранів, яку реалізує IREX в Україні. Ми плануємо протягом наступних 2-3 місяців навчати 50 ветеранів мові програмування frontend і backend.

Наталія Шмарко: Чи є якісь вікові обмеження для охочих пройти «Курс молодого ІТ-бійця»?

Андрій Щепак: Обмежень немає. Завжди є можливість стати світчером і перейти з будь-якої професії в ІТ. Та й професіонали в цій сфері колись були початківцями і вчилися з самих основ.

Наталія Шмарко: Андрію, як ви стали «ІТ-бійцем»?

Андрій Щепак: Зацікавився досить насиченою і різнобічною програмою курсу. Пройшов стандартний відбір, тестування. Складнощі були, адже під час проходження курсу я ще навчався в університеті і працював, тому було досить мало вільного часу. Але не можу сказати, що тут є надскладні елементи, які хтось не може засвоїти – це лише питання часу та завзяття. Впевнений, що у наших ветеранів все вийде, бо це люди настільки цілеспрямовані, що немає завдання, яке б вони не вирішили.

Наталія Шмарко: Під силу ІТ-царина гуманітаріям, чи лише люди з математичним складом розуму можуть тут досягти висот?

Андрій Щепак: В ІТ є суто гуманітарні сфери. До того ж я думаю, у нас всі знають математику, тут питання, наскільки глибокі ці знання. Є звичайно, сектори, де потрібні знання алгоритмів високого рівня, але от проєктувати сайт не настільки складно, щоб знадобилася вища математика.

Наталія Шмарко: Здобутих під час курсів знань вам вистачить для роботи, чи будете навчатися далі?

Андрій Щепак: Програмування — це завжди навчання і вдосконалення знань. Я зараз вже працюю в цій сфері, але планую навчатись, щоб зростати професіонально.

Наталія Шмарко: Що б порадили учням курсу, що стартує незабаром?

Андрій Щепак: Вважаю, що для ветеранів немає нездоланних перешкод. Звернути увагу раджу на самонавчання, бо наскільки б повними не були курси, а доведеться ще й опановувати матеріал самостійно. ІТ – це постійний розвиток.

Наталія Шмарко: Як і хто може претендувати на навчання?

Костянтин Татаркін: Заявку може подати учасник бойових дій, особа з інвалідністю внаслідок війни або член родини загиблого до 17 листопада. Також ми відкриті для людей, які сприяли армії. На сайті Veteranius, фейсбук-сторінці Veteranius або «Девелопмент фаундейшн» є відповідні пости з посиланням на анкету. Її потрібно заповнити, прикріпити туди ваше посвідчення і написати короткий мотиваційний лист. Після цього треба буде пройти IQ тест. І далі ми вже обиратимемо кандидатів на навчання. Під час попереднього курсу було десь 300 охочих навчатися на 50 місць.

Наталія Шмарко: Яка форма навчання під час проходження курсу?

Костянтин Татаркін: Навчання відбувається онлайн, тож ми приймаємо заявки з усієї України. Під час курсу, який стартує 22 листопада, у середу передбачене так зване кар’єрне консультування та психологічні сесії для учасників. ГО «Девелопмент фаундейшн» має значний досвід надання психологічної підтримки ветеранам. Професіонали їм розповідатимуть про особливості переходу з однієї професії на іншу, як правильно скласти резюме. Навчання відбуватиметься з понеділка по суботу. До того ж у вихідні волонтери зі США викладатимуть англійську мову.

Наталія Шмарко: По завершенні курсу учасники отримають сертифікат?

Костянтин Татаркін: Учасники, які виконають усі необхідні домашні завдання, захистять із командою проєкт, отримають іменні сертифікати. У нас вже є домовленості з кількома ІТ-компаніями, які готові брати людей на стажування.

Наталія Шмарко: Викладачі проєкту «Курс молодого ІТ-бійця» працюють на волонтерських засадах?

Костянтин Татаркін: Спочатку працювали як волонтери, а зараз у нас є підтримка від програми реінтеграції ветеранів IREX. Наші ментори — це знані фахівці в ІТ-сфері. Колишні випускники курсів теж доєднуються до викладання як асистенти менторів, бо принцип рівний — рівному працює дуже добре.

Наталія Шмарко: Окрім «Курсу молодого ІТ-бійця», чи є у вас ще якісь навчальні програми?

Костянтин Татаркін: Це ще й партнерство з компанією Cisco щодо мережевих технологій, а також 17 листопада у нас стартує курс із кіберзахисту, бізнес-аналізу та проєктного менеджменту. Ці курси плануємо продовжувати і надалі. Адже згідно з даними, зараз у сфері ІТ на одного спеціаліста 3 вакансії. У нас вже сформувалася певна спільнота, в якій вже починають працювати ветерани для ветеранів.

Покриття
Надсилайте повідомлення
+38 097 1991.8.24
Наші соцмережі
Завантажуйте додаток