До ппд повернувся дивізіон Львівського зенітного ракетного полку

11.11.2019
До ппд повернувся дивізіон Львівського зенітного ракетного полку

У пункт постійної дислокації у Львівській області повернувся зенітний ракетний дивізіон Львівського зенітного ракетного полку імені Івана Виговського. Які завдання виконували вартові неба і де, знає наш кореспондент Владислав Назаркевич.

 

 

 

 

 

Дивізіон, озброєний зенітними ракетними комплексами С-300ПТ, брав участь у тактичних навчаннях з бойовою стрільбою на Державному випробувальному полігоні Збройних Сил України Ягорлик у Херсонській області. Тут львівські зенітники знищили три повітряні цілі й одну надводну. Ціллю став корабель-мішень Золотоноша. Також  під час навчань львів’яни перемогли у конкурсі-змаганні на кращий зенітний ракетний дивізіон і отримали за це подарунковий сертифікат на 180 тисяч гривень. Начальник прес-центру Повітряного командування Захід капітан Олександра Качмар каже, що сьогодні командир полку доповів про повернення військовослужбовців та ввіреного їм озброєння в пункт постійної дислокації. Дивізіон впродовж трьох тижнів відпрацював виконання багатьох завдань. Підрозділ здійснив переміщення в район виконання стрільб, розгортання на нових бойових позиціях, маскування, несення бойового чергування, виявлення цілей і насамкінець — їх знищення. Особливо важливою, з огляду на мілітаризацію російськими окупантами Чорного моря, звичайно є успішна бойова робота по надводній цілі. І, звичайно, успішна бойова стрільба по повітряних цілях, адже це є головним завданням вартових неба.

Комплекс С-300ПТ здатний знищувати балістичні та крилаті ракети, вертольоти та літаки практично в усьому діапазоні можливих висот та на відстані до декількох десятків кілометрів залежно від типу цілі та ракети. Це колективна зброя й успіх залежить від компетентних дій кожного у складі бойової обслуги. Протиповітряний бій дуже швидкий, права на помилку не передбачено. Тож вартові неба постійно тренуються у навчальних центрах та в пунктах постійної дислокації. Аби потім, на полігоні, виконати бездоганно бойові стрільби та бути готовими знищити реального ворога в небі.

Військовослужбовці дивізіону кажуть, що цьогорічні навчання були дуже масштабними. На полігоні бойову роботу виконували підрозділи, які озброєні ЗРК С-300 різних модифікацій, ЗРК С-125-2Д1, ЗРК Бук М1, чимало підрозділів радіотехнічних військ та екіпажі літаків Су-25, Су-27 та МіГ-29.

Також участь у навчаннях з бойовою стрільбою брали й курсанти-п’ятикурсники  Харківського національного університету Повітряних Сил. Вартові неба підкреслюють, це дуже добра практика для майбутніх офіцерів, які вже незабаром поповнять лави оборонців неба.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Після повернення в пункт постійної дислокації львів’яни знов приступлять до несення бойового чергування в системі протиповітряної оборони нашої країни.

Покриття
Надсилайте повідомлення
+38 067 430 84 59
Наші соцмережі
Завантажуйте додаток