Доброволець Максим Авраменко, позивний Богун

Доброволець Максим Авраменко, позивний Богун

Мешканець Київщини у складі батальйону «Донбас» звільняв Попасну та Лисичанськ, брав участь у боях за Первомайськ Луганської області, а під Іловайськом потрапив у полон, де врятував український прапор.

 

 

 

 

 

Максим Авраменко став добровольцем, коли почалися події у Криму. Під час третьої хвилі мобілізації потрапив у батальйон «Донбас». За плечима хлопця був Національний авіаційний університет за фахом «комп’ютерні системи», а також робота за спеціальністю. На фронті він став стрільцем, це найпоширеніша там спеціалізація. У липні 2014 року потрапив у район АТО, де одразу брав участь у штурмі Попасної. А вже у серпні його частина відбула в Іловайськ, під постійні обстріли та штурми. Потім було оточення і полон. 110 бійців батальйону «Донбас» потрапили до СБУ у Донецьку. Максим пробув у полоні 119 днів, де українських бійців регулярно допитували та били. За його словами, усі українські бійці трималися разом і ніхто нікого здав.

28 грудня 2014 Максим Авраменко був звільнений з полону. Військовий зумів вивезти Державний прапор на територію мирної України, зашивши його у підкладку одягу. Тепер цей прапор з автографами героїв тих подій зберігається у Військово-історичному музеї при Будинку офіцерів у Києві.

Після звільнення Максим Авраменко не довго залишався вдома. Хлопець підписав контракт із 79-ю десантною бригадою і сподівається, що йому вдасться закінчити усі справи на війні. Десантник пам'ятає обіцянку, яку давав при звільненні з полону: битися до останнього за побратимів, які залишилися у неволі. За його словами, всі війни рано чи пізно закінчуються і цю теж треба завершити, у пам'ять про загиблих українських воїнів.

Максим Авраменко отримав орден «Народний герой України» 1 березня 2019 року в Чернігові.