Документальний фільм «Крим, оточені зрадою» презентували у Відні

Документальний фільм «Крим, оточені зрадою» презентували у Відні

Фільм військового журналіста Центральної телерадіостудії МО України Віктора Грома «Крим. Оточені зрадою» вийшов на міжнародний рівень. Вчора стрічку презентували в Австрійському Відні. Хто прийшов на кінопоказ, які враження у глядачів розповіла керівник Військового телебачення України і військового радіо Армія ФМ Яна Холодна.

 

Безпрецедентний захід учора відбувся у Відні. Міжнародна спільнота побачила документальний фільм військового кореспондента Центральної телерадіостудії Міністерства оборони України Віктора Грома «Крим. Оточені зрадою». Прем’єрний показ побачили військові радники та аташе Канади, Швеції, Туреччини, Грузії, Литви, Ірану, Угорщини, Азербайджану, Білорусі, Казахстану, Австрії, Болгарії, Естонії. Також були представники української діаспори та кримські татари, духовенство.                                           

Дуже приємно, що цей захід відвідав Надзвичайний і Повноважний посол України в Республіці Австрії Олександр Щерба. Він високо оцінив фільм і сказав, що такі фільми не можливо дивитися без емоцій. Від імені нашої делегації я б хотіла подякувати Андрію Ткачуку – військовому аташе з питань оборони в Республіці Австрія, який ініціював презентацію цього фільму і допоміг з організацією. У своєму виступі він сказав: «Крим. Оточені зрадою» - це попередження для Європи і для всіх. Якщо не реагувати на подібні виклики, які нам створила Росія, то може настати момент, коли ви станете на своїй землі чужинцями. Тому підтримуйте Україну, яка зараз блокує наступ Росії.»                                                         

Знаменно, що презентація відбувалася у відомій на весь світ Дипломатичній академії Відня. Це свідчить про підтримку України на міжнародному рівні. Особливо присутніх зацікавив один із героїв фільму Віктор Сікоза (нині командир батальйону морської піхоти). Він, як безпосередній свідок та учасник подій 2014 року, запевнив пристуніх у тому, що українська армія і сьогодні бореться з російським агресором на Донбасі. І ніхто з українських воїнів не збирається відступати назад, тільки вперед. Закінчимо на Донбасі – повернемо Крим. Саме цей меседж присутні зустріли оплесками.

Окрім презентації фільму на заході продемонстрували фотокниги Міністерства оборони України «Війна без коментарів» та «Світ, який ми захищаємо». Вікторія Кушнір розповіла присутнім про те, що ці книги важливі тим, що в них зібрані документальні фото військових кореспондентів, які працювали на Сході. І це реальні, а не постановочні фото.                                                       

Після презентації наші гості мали можливість також ознайомитися з інформаційними банерами, які ми привезли. Це інформація про докази російської агресії в 2014 році на Донбасі. За ці банери я дякую Військово-історичному музею, який збирав цю інформацію і тепер ми можемо її презентувати навіть за кордоном.

Щодо вражень, то було видно, що гості високо оцінили наш фільм, уважно його дивилися і уважно читали книги. Вони сказали, що це важливий для них захід, важлива інформація.. Приємно, що у нас уже є пропозиції зробити презентацію цього документального фільму в інших країнах світу. Тому я сподіваюся, що ця робота Військового телебачення України і Віктора Грома поїде світом і матиме шалений успіх.»