«Допомога Схід» — рятує мешканців Донбасу

09.07.2018
«Допомога Схід» — рятує мешканців Донбасу

На ефір до Армія Fm завітав офіцер цивільно-військового співробітництва, координатор ініціативи «Допомога Схід» Борис Кутовий. Говорили про допомогу мирним мешканцям українського Донбасу в рамках гуманітарного проекту.

Борис Кутовий: Військова операція – це лише один з елементів поновлення на всій території українського Донбасу мирного життя. Саме тому одним з головних пріоритетів командування Об’єднаних сил стало надання ефективної та різнопланової допомоги мешканцям Донбасу і в першу чергу тим, які проживають вздовж лінії розмежування.

Що являє собою стратегічна ініціатива «Допомога Схід»?

Борис Кутовий:

1.Захист прав, свобод і законних інтересів фізичних та юридичних осіб.

2.Відновлення та розбудова зруйнованої під час бойових дій інфраструктури Донбасу, зокрема – соціальних об’єктів.

3.Сприяння в отриманні необхідної медичної допомоги мирним мешканцям із зазначених районів, у першу чергу дітям.

4.Забезпечення безпеки мирних мешканців вилучення та знешкодження зброї, боєприпасів, вибухових та інших небезпечних речовин із районів конфлікту, боротьба із злочинністю.

5.Розмінування територій та протимінна безпека.

6.Національно-патріотичне виховання дітей та молоді Донбасу.

7.Це новий принцип організації надання гуманітарної допомоги мирним мешканцям.

Вже є якісь конкретні приклади, результати?

Борис Кутовий: Прикладом конструктивного діалогу Командувача ОС та Голови Запорізької обласної державної адміністрації Костянтина Бриля стала низка добрих справ та проектів, що істотно увійшли у програму «Допомога Схід». По перше це програми з оздоровлення дітей прифронтової зони у рекреаційних закладах Запорізької області. Так на минулому тижні повернулися із Бердянська 30 дітей з прифронтової Тошківки. Багато з них ніколи в житті не були на морі. Коли, ми військові зустрічали дітей – їх обличчя просто сяяли щастям. Вони отримали чудові екскурсії, подорожі та розваги, а головне – справжнє море.

Ще одна програма, про яку обов’язково треба сказати – має назву «Подаруй дитині з Донбасу книжку українською мовою». У ході акції, діти навчальних закладів Запорізької області зібрали більше 2000 книжок українською для своїх однолітків з Донбасу. Ці книжки ми доставили на Схід, та передали дітям прифронтової зони. Розумієте, це дуже важливо, щоб діти Донбасу росли українцями, знали та шанували рідну мову, вивчали та любили рідну культуру.

Дуже важливий напрямок роботи у рамках стратегічної ініціативи Командуючого ОС «Допомога Схід» це сприяння в наданні медичної допомоги мирним мешканцям Донбасу, а особливо дітям. Медичні заклади та лікарні Донбасу цинічно обстрілюють російські найманці. Не вистачає лікарів, обладнання, ліків. Важко мирним людям на війні, а хворим – ще важче. Саме тому за ініціативи Командувача ОС та дійової підтримки Голови Запорізької ОДА Костянтина Бриля ми маємо можливість у складних випадках направляти до медичних закладів Запорізької області на лікування дітей, яких вилікувати в умовах Донбасу дуже важко. Так три важко хворих дитини пройшли успішний курс лікування у Запорізької обласної дитячої лікарні. Хлопчик із наслідками важкої травми ноги буде оперуватися у Запоріжжі у вересні місяці. В квітні поточного року за підтримки Голови Дніпропетровської обласної ради Гліба Пригунова вдалося вилікувати Сергія Бикова у Дніпропетровській обласній клінічній дитячій лікарні. Він при обстрілі Мар’їнки російськими нападниками отримав осколочне поранення обох ніг.

Покриття
Надсилайте повідомлення
+38 067 430 84 59
Наші соцмережі
Завантажуйте додаток