Зараз в ефірі:

"Дракони" святкують іменини

25.03.2020

Усім любителям футболу є привід для святкування. 25 березня 1876 року провела свій перший матч одна з найстарших у світі футбольна збірна Уельсу.

Футбольна збірна Уельсу веде лік виступів з 1876 року, коли була створена Футбольна асоціація цієї країни. У березні 1876 року валлійці зіграли свій перший матч в рамках чемпіонату серед збірних британських островів проти Шотландії.

Збірна Уельсу - член ФІФА з 1946 року, член УЄФА – з 1954 року. Прізвисько – "Дракони".

Валлійці проводять свої домашні матчі на стадіоні «Міленіум» в місті Кардіфф. Лідером команди довгі роки був гравець «Манчестер Юнайтед» Раян Гіггз, проте в 2008 році він завершив виступи за збірну.

Збірна Уельсу довгі роки змагалася тільки з британськими командами, а перший міжнародний матч провела лише у 1933 році проти збірної Франції. Уельс постійно брав участь у відбіркових іграх до чемпіонатів Європи і світу, але оскільки до чемпіонату світу 1958 року всі британські команди утворювали окрему відбіркову групу, жодного разу за цей час у фінальну частину не пробивався.

До чемпіонату світу в Швеції було вирішено відмовитися від цього правила, і від Британії на турнір поїхали відразу чотири команди, у тому числі і Уельс. Для валлійців цей виступ поки лишається єдиним на чемпіонатах світу.

На мундіалі 1958 року збірна Уельсу дійшла до чвертьфіналу. У групі, де їх суперниками були Мексика, Угорщина і Швеція, всі матчі закінчилися внічию. Набравши зі збірною Угорщини однакову кількість очок, збірна Уельсу виграла у неї додатковий матч з рахунком 2:1. У чвертьфіналі команда, у складі якої грали легенди британського футболу Джон Чарлз, Айвор Оллчерч, Кліфф Джонс та Джек Келсі, з мінімальним рахунком програла майбутнім чемпіонам, бразильцям. Єдиний м'яч в тій зустрічі забив геніальний Пеле, для якого це був перший гол на світовій першості.

У 1976 році збірна Уельсу вийшла у фінальний турнір чемпіонату Європи, де в чвертьфіналі по сумі двох матчів поступилася команді Югославії.

У новітній історії збірна Уельсу у 2016 році вперше пробилася у фінальну частину великих змагань на Євро – 2016, де дійшла до півфіналу і програла майбутнім чемпіонам - португальцям. Станом на 20 лютого 2020 збірна Уельсу посідає 23-e місце у рейтингу футбольних збірних світу ФІФА.