Зараз в ефірі:

Дружина полеглого командира «Сталевої сотні» налагодила виробництво дронів та прикрас із гільз для підтримки військових

14.06.2024
Дружина полеглого командира «Сталевої сотні» налагодила виробництво дронів та прикрас із гільз для підтримки військових

Щоб помститися за загибель чоловіка та його побратимів, дружина командира «Сталевої сотні» Сергія Коновала започаткувала виробництво дронів у Тернополі. Перші дві сотні безпліотників вже готові, на черзі – наступні сто. Також Ольга виготовляє прикраси з гільз, увесь прибуток з продажу яких спрямовує на потреби 2-ї стрілецької роти, командиром якої був Сергій «Норд». Як знайти внутрішню опору в час найскладніших випробувань, Ольга розповіла на Армія FМ.

Волонтерка Ольга Данченко та військовий Сергій Коновал познайомилися на фронті. Одружилися недавно і замість весільного торта попросили друзів подарувати їм паяльник для FPV-дронів. На жаль, сімейне щастя тривало недовго. Командир другої стрілецької роти “Сталева сотня” Сергій Коновал із позивним “Норд” загинув 6 квітня поблизу Часового Яру на Донеччині. Разом із ним поліг його заступник Тарас Петришин. Сергій мріяв налагодити власне виробництво дронів, ділиться Ольга.

– Сергій казав, що цю війну ми можемо виграти лише завдяки дронам. Він горів ідеєю налагодити виробництво. Було приміщення, в якому ми робили ремонт та підбирали інженерів. Тижнів за два до загибелі Сергія приміщення було готове. Ми хотіли об'єднати там всіх людей, які вдома почали виготовляти безпілотники. На жаль, Сергій не встиг, тож запускала проєкт NORD-DRON вже я.

До виготовлення FPV-дронів долучилися також друзі та знайомі. Спершу виготовляли семидюймові, а далі налагодили виробництво восьмидюймових дронів-камікадзе та десятидюймових безпілотників зі скидом. Перш ніж віддати дрони на фронт, їх тестують, каже Ольга.

– Дронарі швидко дають запит і виробництво миттєво реагує. Ми вже маємо замовлення на дрони для суміжних підрозділів. Хлопці хочуть працювати на якісних безпілотниках. Цінність нашого виробництва, що ми можемо тут, в Тернополі, в безпечних умовах виготовити й перевірити дрон, перш ніж передати хлопцям.

Як розповіла Ольга Коновал, вже виготовили понад 200 безпілотників. А щоб наростити темпи виробництва «дронів на помсту», збирають донати.

– Після смерті Сергія я оголосила збір на помсту на 100 дронів. Його ми закрили та оголосили новий збір. Вже виготовили понад 200 дронів. Хлопці й дівчата працюють на благодійних засадах у вільний від роботи час. Є кошти, працюємо в суботу і в неділю вдень і вночі. Коштів немає – відкриваємо збір.

За словами Ольги, ідея створення прикрас серії «Сталева сотня» виникла саме на передовій. На просторах інтернету побачила каблучку із гільзи. Коли з волонтерською допомогою приїхала до бійців, попросила собі таку ж. Втілити задум у життя допоміг батько коханого воїна Сергій Коновал – старший. Першу партію із 10 каблучок миттєво розкупили у соцмережах @staleva_sotnya_jewelry.

– Зараз ми працюємо дуже багато в Україні та за кордоном. За кордоном за  прикрасами із серії «Сталева сотня» @staleva_sotnya_jewelry  люди полюють. Багато зірок розігрують на аукціонах наші прикраси. Увесь прибуток йде на забезпечення другої стрілецької роти «Сталева сотня».

Війна забирає друзів та близьких, проте не можна опускати руки. Лише гуртом українці зможуть вигнати ворога, переконана Ольга Коновал.

– Я втратила не просто чоловіка і друзів – побратимів. Це інше поняття втрати. Від болю настільки міцно зціплюєш зуби, що терпнуть вилиці, але ти не можеш дозволити собі зупинитися, бо війна не закінчилась і їхня загибель не має бути даремною.  Після поховання Сергія поїхала на Донбас як керівник патронатної служби батальйону. Там знайшла відповідь на питання: як жити далі? Маємо помститися за всіх побратимів, за всіх хлопців і дівчат, які віддають свої життя щодня. Нам дуже важливо згуртуватися і нарешті вибороти незалежність.

Усі, хто хоче долучитися до збору “На помсту”,  можуть задонатити на банку у соцмережах Olha Konoval

Фото з відкритих джерел

Покриття
Надсилайте повідомлення
+38 097 1991.8.24
Наші соцмережі
Завантажуйте додаток