Духовний осередок для військовослужбовців у Львові

06.12.2020
Духовний осередок для військовослужбовців у Львові

Як 29-ту річницю ЗСУ святкували у Львові, а також про те, яку дату відзначив Гарнізонний храм святих апостолів Петра і Павла і чому ця церква є таким важливим духовним осередком як для армійців, так і для звичайних мешканців міста, розповів наш спеціальний кореспондент Олексій Мазурін.

 

 

 

 

За словами Олексія, 6 грудня Гарнізонний храм святих апостолів Петра і Павла, відомий як костел Єзуїтів, святкує 9-ту річницю з дня відкриття. Саме в цей день у 2011 році, після довгих десятиліть мовчання, в стінах старовинної церкви пролунала молитва, до якої першими долучилися українські військові.

Храм зведений у самому серці міста у 1630 році італійськими будівничими. Єзуїтський костел — перша барокова пам'ятка міста і одна з найбільших культових будівель. До костелу прилягає будівля Єзуїтської колегії, де навчався сам Богдан Хмельницький. Радянська влада використовувала святиню як книгосховище. Аби відкрити храм, потрібно було обережно перевезти мільйони цінних наукових фоліантів, тоді до справи долучилися військові гарнізону та військові капелани. І 6 грудня 2011 храм відчинив свої двері львів’янам, його настоятелем став отець Степан Сус, нині єпископ та відомий військовий капелан.

2014 році війна змінила ритм життя храму. Військові капелани першими вивісили в вівтарній частині стяг ВМС України. Тисячі львів’ян щоденно приходили в гарнізонну церкву, аби підтримати військовослужбовців, які протистояли російським найманцям на Сході, — приносили волонтерську допомогу, жертвували кошти на лікування поранених. Понад 1 мільйон доларів тут зібрали протягом першого року війни», — зазначив військовий кореспондент.

Олексій Мазурін повідомив, що Храм св. Петра і Павла, продовжує залишатися духовним центром для військовослужбовців гарнізону. Тут щоденно вшановують воїнів, які поклали своє життя, захищаючи Україну, моляться за життя тих, хто воює на Сході. Військові артефакти щораз нагадують парафіянам про те, що війна триває. Храм залишається і важливим осередком для військових капеланів із усієї України. Частими гостями тут бувають капелани та падре ЗС США й Канади.

Після завершення офіційних урочистостей та покладання вінків на Личаківському цвинтарі гарнізонне керівництво, високі чиновники міста і області, військовослужбовці та мешканці міста Лева відвідали Божественну літургію за Зборні Сили України. Богослужіння гарнізонний храм вів також онлайн, тож усі охочі змогли долучитися до спільної молитви, відкривши сторінку у браузері.

Покриття
Надсилайте повідомлення
+38 067 430 84 59
Наші соцмережі
Завантажуйте додаток