Зараз в ефірі:

Екскурсії за донати в підтримку ЗСУ: історія мукачівського волонтера Максима Адаменка

13.05.2024
Екскурсії за донати в підтримку ЗСУ: історія мукачівського волонтера Максима Адаменка

Щоб допомогти армії, мукачівський волонтер Максим Адаменко за донати проводить авторські вечірні екскурсії у замку «Паланок» та для школярів - «Знай рідне місто». А нещодавно долучився до півмільйонного збору. Мета команди «Мукачівські дрони» закупити велику партію безпілотників для військових, розповів Максим Адаменко на Армія FМ.

Завдяки екскурсії «Вечірнє за донат» в мукачівському замку «Паланок» вдалося зібрати понад 270 тисяч  грн в підтримку ЗСУ, каже Максим Адаменко.

–  Вигадуємо різні способи залучення донатів. Вечірній театралізованій екскурсії в замку вже п'ять років. Після російської навали команда роз'їхалася, все зупинилося. Та через якийсь час мене попросили для волонтерів провести екскурсію у стислому форматі. Людям сподобалося. Влада міста й адміністрація замку пішли назустріч. Вони беруть квитки на цю атракцію, а кошти спрямовують на потреби військових з нашої мукачівської територіальної громади.

За словами Максима Адаменка, за п’ять місяців провів 44 екскурсії у замку «Паланок».

– «Монах», якого відірвали від літопису, вночі проводить відвідувачів сторінками замкові історії. Розповідає про різні епохи, князів та історію розбудови замку. Екскурсія триває годину. На завершення «монах» дає настанови відвідувачам, особливо це актуально для дітей, щоб вони зростали свідомими, патріотичними, захищали і любили Україну. Також дякує за внесок у допомогу військовим.

Розповів Максим Адаменко, яким має бути донат за вечірню екскурсію у замку «Паланок».

– Донат на екскурсію 200 грн з дорослого і 100 грн з дитини. Бюджет групи має бути від 3 тисяч гривень. Проте траплялося й таке, що 20 людей майже 16 тисяч задонатили, а бувало, що з нами торгувалися за 200 грн.

Також Максим Адаменко проводить екскурсії в межах програми «Знай рідне місто».  Каже, до 2022 року ці екскурсії для мукачівських школярів були безплатними, та з початком широкомасштабного вторгнення завдяки добровільним внескам вдалося назбирати близько 70 тисяч гривень для армійців. Вже відбулося 19 таких екскурсій за донати.

Завдяки отриманим коштам вдається закривати нагальні потреби підрозділів, які звертаються по допомогу, ділиться Максим Адаменко.

–  Ми закриваємо нагальні потреби з невеликих питань: зимові маскувальні костюми, маскувальні сітки, зарядні станції, дозиметри та антидронові рушниці.  

Також  Максим Адаменко долучився до ініціативи команди «Мукачівські дрони», мета якої -  зібрати 500 тис. грн для закупівлі великої партії безпілотників.

–  Великий збір оголосили на півмільйона, щоб закупити партію FPV-дронів з заводу в Китаю за гарну ціну і щоб запас був хоча б на місяць у трьох підрозділах, де наші мукачівці служать.

Як повідомив Максим Адаменко на своїй сторінці у фейсбуку, вже зібрано понад 70% від потрібної суми, а 11 FPV-дронів готові до відправлення у військові підрозділи.

Також екскурсовод Максим Адаменко з початком широкомасштабного вторгнення допомагав виготовляти перископи із водопровідних труб для війська. Пригадує, серед активістів були й школярі.

– Стала команда була із 10 активістів, навіть школярі допомагали. Майстер нам все готував: нарізав труби, кутники коліна. Інша фірма дзеркала виготовляла овальні дзеркала. Ми це все руками збирали з якісних компонентів. Прагнули, щоб собівартість виробу була менш як 100 грн.

Підтримуватиме армію, скільки буде потрібно, наголошує Максим Адаменко.

– Ми проповідуємо допомогу нашим землякам, яких знаємо особисто. І ми не можемо втомитися їх підтримувати, бо це ж наші друзі, родичі. Коли хворіє дитина, ми ж не кажемо, що держава тобі допоможе, бо ми заплатили всі податки, ми витрачаємо на лікування кошти додатково. Так і в питаннях підтримки армії.

Номер волонтерської картки можна знайти на сторінці Максима Адаменка.

Покриття
Надсилайте повідомлення
+38 097 1991.8.24
Наші соцмережі
Завантажуйте додаток