Експозицію «Блокпост пам'яті» відкрили у Львові

Експозицію «Блокпост пам'яті» відкрили у Львові

 

Що саме можна побачити на виставці, де її знайти та як відвідати, в ефірі Армія FM розповів наш кореспондент Владислав Назаркевич.

 

 

 

 

 

«Блокпост пам’яті» - це експозиція, присвячена загиблим воїнам України. Зібрав, створив її Павло Нетьосов зі своїми однодумцями. Він – голова правління Міжнародної асоціації дослідників фортифікації «Цитадель».

«До початку війни на сході країни займався пошуком загиблих у Другій Світовій війні. В 2014 році до нього звернулися офіцери управління цивільно-військового співробітництва Збройних Сил України з пропозицією шукати та евакуйовувати тіла наших загиблих воїнів із-за лінії бойового зіткнення. День за днем Павло з колегами виїжджав на непідконтрольну українській владі територію та забирав загиблих воїнів України. Робити це було дуже важко і фізично, і психологічно.

Поруч з останками пошуковці часто знаходили різні особисті речі воїнів: мобільні телефони, записники, щоденники, жетони. Іноді знаходили найдорожче, особливе і дуже особисте: амулети, обереги, фотознімки. Ці предмети допомагали провести первинну ідентифікацію загиблої людини. Потім вони передавались рідним і близьким воїна, який віддав своє життя за Батьківщину. Частина цих речей, з дозволу родин воїнів, стала предметами експозиції.                                                                                           

На роздрукованих картах Павло з колегами зробив позначки, які вказують де саме воїн зустрів смерть. Тут є чимало відеоматеріалів з телефонів бійців, є фото тих місць. По суті, це цілі документальні історії останніх митей життя захисників своєї країни.

Чому така експозиція потрібна? Це наша пошана і повага до воїнів, які віддали найдорожче. Також експозиція не дозволить нікому і ніколи забути чи перекрутити одну велику історію війни за Україну та історії героїв, які віддали життя за свою Батьківщину», - розповів Назаркевич.

Виставка буде працювати у Львівському будинку офіцерів два місяці. Експозиція знаходиться у двох залах на першому поверсі. З 9.00 і до 18.00 її можуть безкоштовно відвідати усі охочі.