Зараз в ефірі:

Феномен Джимі Хендрікса

31.03.2020
Феномен Джимі Хендрікса

Це історія про легенду світового хард-року, співака, композитора та віртуозного гітариста Джиммі Хендрікса.

У списку 50-ти кращих рок-музикантів ім'я Хендрікса стоїть поруч з Бобом Діланом, Елвісом Преслі, Міком Джаггером і Бобом Марлі.

 

 

 

 

Юність нашого героя була хуліганською. За викрадення машини Джиммі потрапив за грати на 2 роки. Через час адвокату вдалося замінити в'язницю на 2 роки служби в армії. Там Хендрікс пробув недовго, демобілізувавшись через травму. Армійські характеристики Джиммі погані - його звинувачували в недисциплінованості і ненадійності.

Повернувшись з армії, Хендрікс оселився в Кларксвілі, де з другом Біллі Коксом створив групу «King Kasuals». Потім жили в Нешвіллі, де грали в клубах на Джефферсон Стріт. У 1964 Джиммі переїхав в Нью-Йорк. Працював запрошеним артистом з Семом Куком, Тіною Тернер та багатьма іншими. Хендріксом був заснований гурт «The Rain Flowers», пізніше перейменований в «The Blue Flames».

На один з виступів групи потрапила подруга Кіта Річардса, Лінда Кіт. Вона була вражена грою музиканта. Лінді не вірилося, що такий віртуоз може бути невідомий. Дівчина познайомила Хендрікса з продюсером Чосом Чандлером. Підписано контракт, створена нова група «The Jimi Hendrix Experience», в яку крім Хендрікса увійшли басист Ноель Реддінг і барабанщик Мітч Мітчелл. Робота з продюсером мала на увазі і переїзд до Англії. 

Дебютний альбом «Are You Experienced» визнаний фанатами і музичними критиками найуспішнішим в рок-музиці. З виходом альбому Джиммі Хендрікс став мегазіркою. У Британії альбом поступився тільки альбому «The Beatles». В альбом не увійшла пісня з американської версії альбому «Purple Haze», яка зайняла 1 місце в списку 100 найбільших гітарних записів в журналі «Q» і 2 місце в списку 100 найбільших гітарних записів в журналі «Rolling Stone». «Purple Haze» вважають гімном хіппі.

«Axis: Bold as Love» - другий альбом групи, створений в романтично-психоделічному жанрі. Розкриває Хендрікса, як музиканта зі сформованим стилем. Пісня «Bold As Love», що увійшла в цей альбом, залишиться в історії прикладом віртуозного гітарного соло музиканта. Вихід альбому міг і не відбутися. Напередодні терміну здачі Джиммі втратив оригінал запису першої сторони диска. Довелося збирати майстер-запис із записів розрізнених партій. 

Навесні 1968 року в Нью-Йорку розпочався запис третього альбому «Electric Ladyland». Робота йшла повільно, оскільки переривалася концертами. Хендрікс хотів досягти досконалості в записах, знову і знову роблячи дублі. Залучав для записів музикантів з боку. Результат перевершив найсміливіші очікування - альбом, по підсумком продажів першого тижня, отримав статус «Золотого альбому». Після виходу «Electric Ladyland» група Хендрікса «The Jimi Hendrix Experience» стала однією з найпопулярніших в світі.

Одна з пісень у виконанні гурту «The Jimi Hendrix Experience» - «Hey, Joe» стала культовою. Вона була відома задовго до виконання Джиммі Хендріксом, але тільки у виконанні культового гітариста здобула всесвітню славу. В той час, коли її зіграв Джиммі Хендрікс, йшла війна у В'єтнамі. Президентом США в цей час був Ліндон Джонсон. Люди переробляли вірші з чотирьох рядків  «Hey, Joe», звертаючись до президента і звинувачуючи в загибелі солдатів у В’єтнамі.

Джиммі Хендрікс відрізнявся ще однією особливістю. Запаморочливий стиль в одязі був предметом заздрості модників усього світу. Образ не був схожий на зовнішність типового рок-музиканта - Джиммі не носив пом'ятих джинсів і брудних футболок, волосся не звисали давно нечесаним патлами. Стиль Хендрікса - сорочки кислотних кольорів з психоделічним малюнком, розстебнутими верхніми гудзиками і піднятим коміром.

Він одягав вінтажні жилети, військові куртки зі всілякими еполетами і галунами, що належали дійсним військам. Яскраві бандани і хустки Джиммі пов'язував на руку або ногу. Фішки легенди року - помітні прикраси і незмінний круглий медальйон на шиї.

На фестивалі поп-музики в Монтереї, що в Каліфорнії Хендрікс в кінці віртуозного виступу підпалив гітару і розбив на очах у здивованої публіки. Фото Джиммі Хендрікса, що стоїть перед палаючою гітарою на колінах з підійнятими руками, стало культовим в історії рок-музики. А Хендрікс потрапив до лікарні з опіками рук.

Кращим концертним виступом Джиммі Хендрікса прийнято вважати виступ на фестивалі у Вудстоку в серпні 1969 року.В кінці серпня 1970 року Джимі Хендрікс востаннє виступав на британському фестивалі «Isle of Wight». 6 вересня на сцені одного з фестивалів артиста зустрів холодний прийом публіки. Він відіграв 13 пісень. До останнього дня Джиммі не виїжджав з Лондона.

Вранці 18 вересня 1970 року Джимі Хендрікса відвезли з готелю в кареті швидкої. За словами лікаря, на момент приїзду швидкої Джиммі був мертвий. Напередодні він проводив час зі своєю дівчиною, німкенею Монікою Данеман. За результатами експертизи артист помер в ліжку, при передозуванні снодійного. 

Майже всі сучасні доля-гітаристи визнають, що Джімі Хендрікс в тій або інакшій мірі надав на них вплив. Від дня загибелі Хендрікса в світі не з'явилося жодного гітариста, здатного так перетворити долю-музику, як це зробив він. Феномен Джімі Хендрікса укладається не стільки в його віртуозній виконавській техніці, скільки в унікальному музичному мисленні і підході до звучання. Джими Хендрікс витягував з гітари такі звуки, про які ніхто до нього і не знав.

Покриття
Надсилайте повідомлення
+38 097 1991.8.24
Наші соцмережі
Завантажуйте додаток