Фестиваль Під Покровом Тризуба

Фестиваль Під Покровом Тризуба

25-26 травня фестиваль Під Покровом Тризуба вчетверте зустріне любителів минулого, військово-історичної реконструкції та рок-музики. Про розвиток фестивалю та цьогорічні фішки говоримо з істориком Мариною Мірзаєвою.

 

 

 

Андрій Давидов: Розкажи про сам фестиваль і чому саме в Боярці.

Марина Мірзаєва: Це військово-історично-музичний фестиваль. Чому саме в Боярці? Я уродженка Боярки. І наша команда в більшості боярчани, які загорілися ідеєю створити щось для міста, що стало б брендом міста. Чому це важливо для мене? Сама я за фахом історик. Люблю проводити лекції, сама ходжу на лекції. Але зіштовхнулася з такою проблемою — на подібні заходи ходять одні й ті ж люди. Тобто ми не долучаємо маси. Нам дуже комфортно в середовищі собі подібних, але кардинальних змін не досягаємо. І треба було знайти щось таке, щоб наші меседжи про минуле почули. Фестиваль — це можливість у розважальному форматі донести цікаві сторінки історії, донести проблеми сьогодення, поговорити про політику, почути думки людей. Нещодавні вибори показали, що ми не знаємо один одного. Навколо не така зона комфорту, як здається. Всі люди різні й слід налагоджувати контакти. Чому Під покровом Тризубу? 2013 року, ще домайданівський період, влітку відтворений меморіал в Боярці, де поховані козаки армії УНР. Я була свідком, як цей меморіал з’являвся. Долучилася до того. І познайомилася з місцевими краєзнавцями — Андрієм Ковальовим, Сергієм Лисенко, які розповіли про нашу історію.

Андрій Давидов: Пройдемося по локаціях фестивалю.

Марина Мірзаєва: Основні локації це мілітарі зона, дискусійний сектор, головна сцена, дитячий майданчик, виставкова алея, ярмарка майстрів, спортивна локація, мистецька галявина, фуд-корти та наметове містечко. Ударними є мілітарі зона, дискусійний майданчик, головна сцена та дитяча.

Андрій Давидов: Давай почнемо з мілітарі зони.

Марина Мірзаєва: Це найцікавіший майданчик. Вважаю, що для Тризубу це стала фішка. Ми залучаємо реконструкторів і робимо цікаві речі з відтворення боїв початку ХХ століття. Запрошуються реконструктори з різних куточків України. Цього року будуть реконструктори з Волині, Вінниччини, Київські клуби.

Андрій Давидов: А хто буде з істориків на фестивалі?

Марина Мірзаєва: Мілітарі зона діє два дні. Реконструкція бою відбудеться 25 травня. Дискусійний майданчик обидва дні з 10 ранку. Фактично щогодини будуть лекції. Щодо істориків, у нас буде Андрій Руккас, історики Національного музею історії України. Буде лекція про радянські міфи, про Другу світову. Також буде лекція від Експертного корпусу про жінок-воїнів Української революції.