Героїзм та незламність захисників ДАПу згадали у місті Лева.

Героїзм та незламність захисників ДАПу згадали у місті Лева.

Львів приєднався до  всеукраїнської акції з нагоди п’ятої річниці 242-денної героїчної оборони Донецького аеропорту. На музичному  флешмобі за участю військових був присутній і наш спеціальний кореспондент Олексій Мазурін.

 

 

 

 

У міжнародному терміналі аеропорту імені Данила Галицького для пасажирів грав зведений військовий оркестр. Виступили музичні колективи Національної академії сухопутних військ ім. гетьмана Петра Сагайдачного під керівництвом відомого військового диригента Богдана Катриняка, 80-ї окремої десантно-штурмової бригади та 2-ї Галицької бригади Національної гвардії України. 

“Під час концерту-реквієму пролунали композиції: «Шана» Миколи  Рябоконя,  «Таїна» Оксани Герасименко та «Я молюся за силу любові» Дмитра Бортнянського. Чуйні та ліричні твори, з нотками суму, спонукають зупинитися та продумати про важливе, згадати про людей, на самопожертві яких тримається мирне життя”, – зазначив Олексій Мазурін.

Як зауважив військовий журналіст, пасажирам аеропорту сподобався такий музичний сюрприз.  Люди зупинялися та слухали виступ музикантів із захопленням, дехто навіть крадькома витирав сльозу.  Виявляється, що не тільки українські громадяни, а й багато закордонних гостей знають про подвиги та надлюдську волю кіборгів.

Подружжя із Канади, Томас і  Кароліна, та їхня донька Хельга, які гостювали у родичів на різдвяні  свята, - вдячні слухачі.  Канадці знають історію захисників аеропорту, які раз у раз зупиняли шалені  атаки кремлівських вурдалаків, і довели всьому світу міць української армії та силу духу наших солдатів.

"Стався і невеликий курйоз. Три пасажири, які летіли в Стамбул, громадяни Туреччини, через виступ оркестру  ледь не пропустили реєстрацію на літак.  Диктору довелося викликати їх через гучномовець", – повідомив Мазурін.

Після завершення виступу оркестру начальник Львівського гарнізону Павло Ткачук наголосив, що через високе мистецтво ми вшановуємо пам'ять тих, чия воля у сотню разів міцніша за бетон.

Нагадаємо, що сьогодні зведені військові оркестри виступають у Києві та восьми обласних центрах: Вінниці, Дніпрі, Запоріжжі, Івано-Франківську, Львові, Одесі, Харкові та Чернігові.