Гластонбері - фестиваль сучасного виконавського мистецтва

21.09.2021
Гластонбері - фестиваль сучасного виконавського мистецтва

Цього тижня ми вирушимо у Англію на Гластонберський фестиваль сучасного виконавського мистецтва. Крім сучасної музики, на фестивалі представлені танці, комедія, театр, цирк, кабаре та інші види мистецтва. Ведучі і рок-виконавці виступили хедлайнерами, поряд з тисячами інших виконавців, які грали на невеликих сценах і майданчиках для виступів. Гластонбері відвідують близько 200 000 чоловік, яким потрібна велика інфраструктура системи безпеки, транспорту та електропостачання. 

Першим фестивалем на Уорті Фарм став Pilton Pop, Blues & Folk Festival, організований Майклом Івісом в суботу 19 вересня 1970 року, і на ньому були присутні 1500 осіб. Квитки коштували 1 фунт стерлінгів. Серед відомих виконавців того часу були Steamhammer, Quintessence, Stackridge, Al Stewart і Keith Christmas.

У Великобританії існувала традиція комерційних фестивалів, які включали Національний фестиваль джазу і блюзу і фестиваль на острові Уайт. Організатор Майкл Евіс вирішив провести перший фестиваль, який потім був названий Pilton фестиваль, після перегляду концерту під відкритим небом хедлайнерами якого були Led Zeppelin.

«Ярмарок Гластонбері» 1971 року став першим втіленням «сцени піраміди». Задумана Біллом Харкіном сцена являла собою своєрідну копію Великої піраміди в Гізі. Збудована з будівельних лісів і металевих листів розташованих над глухою пружиною, виявленою біолокацією. Тоді там виступили такі виконавці як Девід Боуї, Gong, Hawkwind, Pink Fairies, Skin Alley та Windfuckers. Цей фестиваль охоплював середньовічні традиції музики, танцю, поезії, театру, світла і спонтанних розваг.

У 1980-і роки фестиваль став щорічним, за винятком декількох неуспішних років. У 1981 році Майкл Івіс взяв під свій контроль фестиваль. У тому ж році з телеграфних стовпів і металевого листа була побудована нова сцена піраміди доречі перепрофільована вона була з матеріалів Міністерства оборони. У 80-х роках дитячий майданчик фестивалю організований Арабеллою Черчілль став відправною точкою для нової дитячої благодійної організації під назвою «Дитячий світ». 1981 рік став першим роком, коли фестиваль отримав прибуток, і організатор пожертвував 20 000 фунтів стерлінгів з них. У наступні роки пожертви були зроблені ряду організацій, і після закінчення холодної війни основними бенефіціарами були організації, які  робили свій внесок в фестиваль, надаючи послуги і волонтерів.

Найбільший фестиваль був проведений в 1990 році; проте на наступний день після закінчення фестивалю насильство - між охоронцями і мандрівниками нової ери (так звана битва біля мосту йомена) - змусила організаторів піти і переосмислити фестиваль. Розширений фестиваль повернувся в 1992 році, і це виявилося великим успіхом. 1992 рік був першим роком, коли мандрівникам нової епохи не дозволили вільно заходити на територію, і був спроектований більш міцний паркан. Цей успіх продовжився до наступного року.

У 1995 році відвідуваність різко зросла через те, що в розпал фестивалю було зламано огорожу безпеки. Крім цього, 1995 рік виявився дуже успішним і запам'ятався виступами  таких гуртів як Oasis, Elastica, Pulp і The Cure. Це був також перший рік фестивалю, коли на ньому був встановлений ​​танцювальний намет, щоб задовольнити зростання популярності танцювальної музики після успіху Orbital. У 1996 році фестиваль взяв перерву на рік, щоб дати землі відновитися і дати організаторам відпочити. Це буде схема, якою  вони прямуватимуть кожні п'ять років до 2011 року, з переносом проміжного року на 2012 рік.

Фестиваль повернувся в 1997 році більшим, ніж будь-коли. На цей раз серйозне спонсорство надали The Guardian і BBC, які взяли на себе трансляцію цієї події. Це був також рік бруду, коли сильні дощі перетворили все місце в болото. Тим не менш, тим хто залишився на фестивалі, представили безліч пам'ятних виступів, в тому числі виступ Radiohead, який вважається одним з найбільших виступів в Гластонбері. У 2000 році була представлена ​​нова сцена Pyramid Stage. Хедлайнерами фестивалю виступили Chemical Brothers, Тревіс і Девід Боуї, які зіграли через 30 років після свого першого виступу. У цьому році фестиваль також відвідало близько 250 000 чоловік хоча було продано всього 100 000 квитків. Це призвело до проблем громадської безпеки, і місцева районна рада відмовила у видачі додаткових ліцензій до тих пір, поки проблема не була вирішена. Організатори взяли 2001 рік, щоб розробити заходи щодо запобігання злому.

У 2002 році фестиваль повернувся після запланованого холостого року. Більш низька відвідуваність привела до набагато більш розслабленої атмосфери і значного зниження рівня злочинності в порівнянні з попередніми роками.У цьому році хедлайнером фестивалю став гурт Coldplay. У 2005 році квитки були розпродані швидко - в даному випадку трохи більше ніж за 3 години. Значно збільшилася кількість атракціонів для танцювальної музики. У наступному році фестивалю не було. Замість цього був випущений документальний фільм щоб компенсувати відсутність виступів. Гластонбері 2007 був на чолі з Arctic Monkeys, The Killers і The Who а місткість гостей зросла ще на 20 000. На фестивалі була найбільша відвідуваність з моменту будівництва огорожі безпеки.

На фестивалі Glastonbury 2010. Організатор Майкл Івіс з'явився на головній сцені разом з хедлайнером Стіві Уандером, щоб заспівати хор пісні «Happy Birthday», присвяченій 40- річчю фестивалю. На відміну від попередніх двох років і більше квитки на фестиваль 2010 року були розпродані менш ніж за 24 години. U2 повинні були очолити Pyramid Stage і на Glastonbury 2010, але через фронтмена Боно, який отримав травму спини, вони були змушені полишити цей задум. Gorillaz замінили U2, також приєдналися Muse і Стіві Уандер. Погода на фестивалі була однією з кращих за всю історію: відвідувачі насолоджувалися 3 днями рясного сонячного світла і дуже теплою або гарячою температурою, яка в неділю досягала 30 градусів тепла; це був перший фестиваль без дощу з 2002 року і самий жаркий з моменту його заснування. За кілька тижнів до фестивалю 3 квітня 2017 року було оголошено, що BBC продовжила свої виключні національні права на трансляцію заходу до 2022 року. 18 березня 2020 року святкування 50-річчя фестивалю в Гластонбері було скасовано через пандемію COVID-19. Організатори висловили сподівання на те, щоб повернутися в 2021. Але нещодавно було підтверджено, що фестиваль був скасований другий рік поспіль через тривалу пандемію COVID-19.

Покриття
Надсилайте повідомлення
+38 067 430 84 59
Наші соцмережі
Завантажуйте додаток