«Головне, щоб ця книга була корисна людям»

«Головне, щоб ця книга була корисна людям»

В прямому ефірі «Ранкової кави» на Армія ФМ Геннадій Ніколайчук та Володимир Золотарьов, легендарний тренер братів Кличків, представили книгу «Золотарев: тренер на ринге и в жизни».

Володимире, чи книга була несподіванкою для вас?

Володимир: Ідея народилась спонтанно. Ця книга вийшла не тільки до мого дня народження, а до важливої дати – 50 років у боксі. Це як добре вино, чим більше воно у діжці, тим краще та насиченіше стає.

І от мені Геннадій каже, за два місяці до мого дня народження, що хоче зробити книгу. Я казав, що не встигнемо, але піднапружився теж. Книгу швидко надрукували. Я її навіть не дивився перед друком, але вийшла вона прекрасною. Можливо є якісь нюанси, але вона чудова.

Фото з вашого архіву?

Володимир: Так, більшість з мого архіву, з домашнього альбому.

Як вам працювалось з Кличками? Як це - розуміти, що ви виховали візитну картку України?

Володимир: Перш за все, я хочу сказати, що їхній батько був офіцером, полковником, потім став генералом. Відповідав за призов. І саме завдяки йому Віталій пішов у армію. Він спочатку хотів літати на літаках, але не міг, через великий зріст. І от він призвався у армію, і пішов у спортивну залу ЦСК, і з цього моменту в нас пішла робота. Мені дуже подобається союз батька і тренера. Батько дуже їм допомагав.

Але не думайте, що нам було легко. З Віталіком було дуже важко. Віталік -  це камінь, а Володя - це глина. Він все швидко схоплював.

Кожного ранку підйом в 6, вже о сьомій я у них, тренування зранку, тренування ввечері. Йшли в зал на цілий день. Вони виконували свою роботу. Іноді не приходили на тренування, як були малі. Казали батькові, що не було в них тренувань, і прогулювали.

Ви рано прокидаєтесь?

Володимир: То я то рано, але тут головне, щоб хтось інший прокидався так рано як і ти. А я люблю зранку прокидатись. Ми з Віталіком, коли готувались до Льюіса, прокидались о п’ятій, йшли бігати, в Лос-Анджелесі.

Геннадію, хто допомагав у випуску книги?

Геннадій: Це командна робота. Нам порадили і видавництво, і фотографи нам допомагали, звісно. Хочеться всім подякувати, хто брав участь. Я радився з багатьма, бо коли сам вичитуєш, наче все здається нормально, а як зміниш одну літеру десь, все посунеться і треба переробляти, перечитувати. Єдиним критерієм є результат. Всім низький уклін, що цей продукт побачив світ на презентації на день народження Володимира Олексійовича. Все було, як у голлівудському блокбастері, гарячу везли книгу з видавництва.

Володимире, у вас така підвіска крута з рукавичкою боксерською…

Володимир: Так, дякую, мені подарувала учениця, якраз на день народження!

Геннадію, як вдалось вам особисто поєднати офіцерську службу, громадську роботу і книгу?

Геннадій: Треба мати бажання. Коли ти ставиш якісь конкретні цілі - потім отримуєш певну сатисфакцію, з реалізації проекту. От наприклад, ми нещодавно з Володимиром Олексійовичем проводили конкурс, розігрували майстер-клас з тренером. Переміг хлопчина, дорослий, з боксом на ти. І він нам сказав, що йому то звісно цікаво, але він тренує діточок з родин, які потребують уваги, і він попросив прийти з дітками. І вийшло таке чудове свято – тридцять дітей, ми зробили солодкий стіл, організували музей братів Кличків для них. І здорово робити щось приємне для людей і отримувати фідбек.

А щодо книги, то вона дуже вдалого формату. Можна порівняти її із соціальними мережами. Бо ми живемо у візуальному світі. А тут є конкретна фотокартка і мотиваційні вислови, які характеризують той чи інший період життя тренера, цікаві факти, обставини. Книга не для боксерів, спортсменів чи журналістів, там, спортивних аналітиків, вона для всіх, хто цікавиться спортом, будь-яка мотиваційна фраза може надихнути хлопчаків і дівчаток. Це настанова, інструкція, приклади лідерства, мотивації від цієї шанованої людини.

Володимир: Головне, щоб вона була корисна людям.