Гурт «The Rasmus»

Гурт «The Rasmus»

Цього року гурту виповнюється 24 роки. «The Rasmus» став популярним завдяки таким пісням як: «Livin In A World Without You», «In The Shadows». По всьому світу продано більше 3,5 мільйонів їхніх альбомів, вони отримали вісім золотих і п’ять платинових нагород, випустили 2 збірники, 24 сингли та 9 студійних альбомів, останній з яких побачив світ восени минулого року.

 

Створення гурту:

Фінський рок-гурт, з'явився в 1994 році в Гельсінкі. Музиканти створили бенд в 14 років, коли вчилися разом в школі, в 1994 році. До «The Rasmus» увійшли Лаурі Юльонен фронт мен гурту, Єро Хейнонен, Паулі Рантасалмі та Ярно Лахт.

У рідній Фінляндії гурт «The Rasmus» став популярним буквально після виходу першого ж альбому у травні 1996 року. Цей диск отримав статус золотого. І це не дивно - фіни завжди нерівно дихали до важкої музики, а тим паче з мелодійним вокалом.

За наступні кілька років «The Rasmus» об'їздили з концертами всю Європу, ставши нарівні з гуртом «HIM» головними фінськими рок-командами з готичним нахилом.

Творчість гурту:

Другий студійний альбом фінського рок-гурту «The Rasmus», випущений влітку 1997 року. І в цьому ж році бенд отримує премію «Емма» (фінський аналог «Греммі») в номінації «Кращий новий гурт». Альбом «Playboys» можна було охарактеризувати більше як суміш року, фанку та репкору.

І Хоча альбом «Playboys» отримав статус золотого в Фінляндії, за межами цієї країни популярність гурту була не висока.

У серпні 1997 року «The Rasmus» виступили на Олімпійському стадіоні в Гельсінкі. Концерт зібрав близько 40 тисяч глядачів і транслювався по національному телебаченню.

Третій альбом гурту «Hell Of A Tester» - був випущений в листопаді 1998 р, і його теж чекав непоганий успіх. Сингл «Liquid» потрапив в скандинавський хіт-парад ТОР-40, а також отримав статус «Сингла року». До речі, цю пісню написав соліст гурту Лаурі на мосту в Лауттасаарі. А Відеокліп отримав фінську відеопремію. Проте, новий матеріал вийшов менш фанковим.

В цей час «The Rasmus» активно гастролювали по країні, періодично беручи участь в різних музичних фестивалях, а також на розігріві гурту «Red Hot Chili Peppers».

В подальшому «The Rasmus» стає схожим на поп-рок. Музиканти почали працювати в студії за межами Фінляндії, в них з'явилися продюсери і далі залишалося лиш працювати над новою концертною програмою. У жовтні 2001-го вийшов четвертий лонгплей «Into». Диск багато слухачів вважали найпершим альбомом гурту «The Rasmus», оскільки його вперше випустили в Європі. Альбом став «золотим» в Фінляндії, і музиканти отримали ще 4 премії «Eмма» в номінаціях «Кращий гурт», «Кращий альбом», «Кращий поп-рок альбом», «Краща пісня» («F-F-F-Falling»).

Справжній успіх приніс гурту «The Rasmus» альбом «Dead Letters», що вийшов в березні 2003 р. На питання про назву «Мертві листи», вокаліст Лаурі відповів: «Кожна пісня - це лист до кого-небудь. Це може бути вибачення, визнання, або крик про допомогу». Всього було продано понад 1,5 млн дисків. А сингл «In The Shadows» також мав міжнародний успіх. «Золоті» і «платинові» статуси буквально посипалися на гурт. На цю пісню було знято відеокліп, де соліст гурту спочатку з'являється з пером у волоссі, а в кінці перетворюється на ворона. «The Rasmus» отримали 5 нагород «EMMA» і нагороду «Echo». У листопаді 2003 року на церемонії MTV Europe Music Awards гурт отримує приз в номінації «Кращий скандинавський виконавець».

Диск «Black Roses» вийшов у вересні 2008 р і буквально увірвався в хіт-паради різних країн. Найуспішнішим став сингл «Livin 'in a World Without You».

 «The Rasmus» - восьмий студійний альбом фінського рок-гурту. Музиканти так його назвали тому що працювали над ним самостійно. Сингл «I'm a Mess» був вперше озвучений в живу на фіналі відбору Фінляндії на Євробаченні в якості гостя. Гурт змінює своє звучання. Стиль стає схожий на поп.

Восени 2017 року  «The Rasmus» представляють свій дев'ятий студійний альбом - «Dark Matters». В альбом увійшли 10 композицій!

В Україні «The Rasmus» виступали цього року на головній сцені музичного фестивалю «ФАЙНЕ МІСТО».

Цікаві факти про гурт «The Rasmus»:

  • Насправді слово «rasmus» нічого не означає. Музиканти зізнаються, що їм просто сподобалося його звучання.
  • Фінський гурт не записав жодної пісні на рідній мові.
  • Хобі вокаліста «The Rasmus» - «північна ходьба» («nordic walking»). Це популярний серед населення Скандинавських країн вид спорту, коли люди при звичайній ходьбі по місту, або на природі використовують спеціальні палиці, дуже схожі на лижні. Вважається, що це зміцнює плечову мускулатуру і руки, запобігаючи захворювання суглобів. 

Найкращі пісні гурту:

«The Rasmus» - «Liquid»

«The Rasmus» - «F-F-F-Falling»

«The Rasmus» - «In The Shadows»

«The Rasmus» - «Night after night»

«The Rasmus» - «Livin 'in a World Without You»

«The Rasmus» - «Save Me Once Again»

«The Rasmus» - «Paradise»

«The Rasmus» - «First day of my Life»

«The Rasmus» - «Funeral Song»

«The Rasmus» - «Sail Away»

«The Rasmus» - «Justify»

«The Rasmus» - «In My Life»