Хроніка перебігу важких боїв за Миколаїв в понеділок

Хроніка перебігу важких боїв за Миколаїв в понеділок

Ось як виглядає ця хроніка на сторінці начальника обласної військової адміністрації Віталія Кіма.

 

 

 

 

 

 

 

Миколаїв. 09:18. 7 березня. Повітряна тривога!

Миколаїв. 09:30, 7 березня. Місто обороняється. Цивільні: сидимо в укриттях! Працюють військові.

Миколаїв. 10:45, 7 березня. Ми переходимо у наступ. Ворог знову зайшов до нашого аеропорту.

Миколаїв. 14:15, 7 березня. Добрий день! Ми з України! Аеропорт наш! Продовжуємо вибивати орків за іншими напрямками. Увага! біля літака (пам’ятника) біля аеропорту стоїть ворожа бойова машина десанту й веде вогонь по цивільними машинами на автотрасі. НЕ ЇХАТИ туди! І танки ворога знову посунули на аеропорт.

Миколаїв. 16:00, 7 березня Баштанська тероброна ставить рекорди. Спалили третій «панцирник» за 10 днів. Красені!

Миколаїв, 16:25, 7 березня. В аеропорту був танковий бій. Нині орки відступають без техніки. Пішли ховатися по будинках у районі Баловного, близько 20 осіб. Побачите когось із них – дзвоніть на 102. Можете їм говорити, щоби здавалися, здавали зброю. Бо їх командування кинуло напризволяще.

Миколаїв. 19:35, 7 березня. Сьогоднішній день навряд чи можна назвати добрим. Почали обстрілювати і атакували наше місто о 5-й ранку. Підло та цинічно, коли люди спали. У розташування 79-ї бригади влучила крилата ракета «Калібр». За підсумками дня у місті є людські втрати – загиблі і поранені. Їхню кількість уточнюємо.

Щодо бою. Наша арта героїчно відбила місто. У орків була команда взяти Миколаїв за будь-яку ціну, й вони пішли на нас із трьох напрямків. Ми відбилися, добре їх так покарали, й відігнали геть. Але жертви є саме через цинічний удар о 5-й ранку по сплячому місту. Є збитки по інфраструктурі, але все відновимо. А от людські жертви – це жахливо…А ось побачення перебігу подій очима Тайлера Хіка – кореспондента The New York Times в Україні.

Російські війська розпочали потужний і жорстокий артилерійський обстріл східних околиць стратегічно важливого українського портового міста Миколаїв рано-вранці в понеділок, через день після того, як українські війська вчергове вибили їх за межі міста. Українців розбудили потужні вибухи й спалахи від бомбардування. Нічне небо світилося від них  уздовж великої смуги густозаселених районів.

Миколаїв має один із трьох найбільших портів України, й він сам по собі для росіян важливий. Але на додачу він ще й стоїть на заваді угрупуванню російських військ, яке рветься в активний наступ на Одесу. Українські сили вели бої, ні на годину не втративши контролю над містом попри вандальські артилерійські удари та застосування росіянами крилатих ракет.

Росіяни все ще намагаються захопити все чорноморське узбережжя України. Але як і три дні тому, українські війська відкинули їх від меж міста та повернули аеропорт , принаймні тимчасово зупинивши просування Росії уздовж Чорного моря.