Хто повинен зробити тест на COVID-19

Хто повинен зробити тест на COVID-19

Верховна рада прийняла за основу і в цілому проєкт закону №3380 щодо обов’язкового масового тестування населення і медиків на коронавірус. Наразі закон направлено на підпис Президенту.

 

 

 

 

 

Підстави для обов'язкового тестування

- обов’язкове для осіб, які звертаються за меддопомогою з ознаками коронавірусу, та осіб, які контактували з хворими.

Регулярне тестування здійснюватиметься для:

- медичних працівників та осіб, які працюють у закладах охорони здоров’я, що надають допомогу хворим на коронавірус;

- осіб, які здійснюють заходи, пов’язані із запобіганням поширенню COVID-19, (працівники Національної поліції та Національної гвардії – незалежно від того, чи мали вони встановлений контакт із хворим на коронавірус).

Також у Законі йдеться, що особи, які через проведення заходів із запобігання поширенню коронавірусу були змушені піти на самоізоляцію або перебувають у медзакладах, отримуватимуть допомогу з тимчасової непрацездатності у розмірі 50% середньої заробітної плати незалежно від страхового стажу.

Медичні працівники, які через боротьбу з коронавірусом лежать у лікарні або перебувають на самоізоляції, отримуватимуть допомогу в розмірі 100% середньої зарплати незалежно від страхового стажу.

Законопроєктом надається можливість залучення лікарів-інтернів без кваліфікації до участі на волонтерських засадах у заходах  з протидії коронавірусній хворобі.