Хто стріляє швидше і влучніше визначали на Львівщині

18.10.2019
Хто стріляє швидше і влучніше визначали на Львівщині

На Львівщині, у Міжнародному центрі миротворчості та безпеки завершився чемпіонату ЗС України зі швидкісної стрільби серед вищих військових навчальних закладів.

У яких номінаціях змагалися конкурсанти, наскільки виснажливим була першість та хто отримав лаври переможців Армія ФМ розповів спеціальний кореспондент Олексій Мазурін.

 

 

"Чемпіонат проходив серед вищих військових навчальних закладів, а участь у ньому брали курсанти і офіцери освітніх закладів. За завання переможців боролися 8 команд, по 8 учасників в кожній. Конкурсанти змагалися, уражаючи спеціальні мішені з пістолета Макарова та автомата АК-74. Підсумкова оцінка виставлялася суддями за швидкість та точність.

Стрільби із автомата та пістолета проводилися одночасно на двох окремих ділянках полігону. Вважається, що із пістолета Макарова влучно стріляти не дуже просто, потрібні тренування та гарна техніка володіння зброєю.

На змаганнях для виконання вправи із ПМ учасники отримували три магазини по 5 набоїв. Уражати потрібно було мішені, які розташувалися на відстані 15,10 та 5 метрів від стрільця.

Мішені поділялися на три зони – центральну та дві бокові, за влучення в які нараховувалися штрафні секунди. Тобто, якщо поклав кулі в центр мішені , в так звану зону «Альфа» час не додається. А якщо стрілець відхилився і влучив у зони «С» (Чарлі) та «D» (Дельта) до загального часу виконання вправи судді додають по 1 та 3 секунди відповідно. За кулі які пішли в молоко – 10 штрафних секунд.

Один із учасників змагання, сержант Богдан Загрубський, який вчиться на третьому курсі у Львівській академії впорався із стрільбою за 18,6 секунд, всі кулі він поклав у центральну зону мішеней, і не заробив жодного штрафного балу. Його результат, як виявилося, став кращим.

Треба відмітити, що така військова дисципліна, як швидкісна стрільба з’явилася і почила набирати популярності у війську доволі нещодавно. Звісно, її розвиток пов’язаний із початком війни на Сході - підрозділи , які вели бої за визволення міст Донбасу чи вступаючи в ближні бої із противником швидко зрозуміли, що старого «радянського» курсу стрільб для сучасного бійця замало. Треба було вміти швидко діставати та змінювати зброю, дуже швидко перезаряджатися і, звісно, треба було першим вбити противника. Вже у 2017 році вправи із швидкісної стрільби офіційно з’явилися у Курсі стрільб для підрозділів ЗСУ, затвердженому начальником Генерального штабу. І сьогодні, швидкісна стрільба, яка, до слова включає десятки цікавих і складних вправ (наприклад стрільба лежачи, чи стрільба по мішеням, що лежать на землі) набуває все більшої популярності у війську.

Повертаючись до першості, що відбулася на Яворівщині, за результатами змагання перше загальнокомандне місце отримала команда Національної академії сухопутних військ зі Львова, кращими у стрільбі з пістолета учасники команди з Харківського національного університету Повітряних Сил" - розповів Олексій Мазурін.

Покриття
Надсилайте повідомлення
+38 067 430 84 59
Наші соцмережі
Завантажуйте додаток