Зараз в ефірі:

Є питання до президента, але я ніколи не скажу, що він нелегітимний, - народна депутатка Інна Совсун

13.05.2024
Є питання до президента, але я ніколи не скажу, що він нелегітимний, - народна депутатка Інна Совсун

Зрозуміле намагання російських пропагандистів розхитати ситуацію в України вкидами щодо легітимності президента Володимира Зеленського, проте ставлення до цього питання всередині країни мало б бути більш зваженим, переконана народна депутатка Інна Совсун. «Прочитали Конституцію – пішли далі, розв'язувати реальні проблеми, а не заплутувати всіх, зокрема іноземців, які теж довго не могли зрозуміти, а яка ж наша позиція щодо цих виборів. І парламент, і президент, не залежно від особистого ставлення та оцінки роботи, є легітимними» -  зауважила Інна Совсун в ефірі програми «Вчасно про» на Армія FМ.

Російські пропагандисти роблять вкиди про нелегітимність президента Володимира Зеленського, проте не згадують у цьому контексті Верховну Раду, що цілком пояснювано, зазначає парламентарка Інна Совсун.

– Російське ІПСО фокусується на президентові, адже він людина впізнавана, тож логічно підважувати його як політичну фігуру, і тому вони б’ють туди.  До того ж у нас по-різному врегульовані в Конституції питання щодо переобрання парламенту і  президента. Щодо парламенту, є пряма норма, що під час воєнного стану парламент працює до моменту обрання нового. Тож навіть якби ми зараз захотіли провести вибори, треба міняти норму Конституції, а Конституцію не можна міняти під час воєнного стану. По президентові, у нас теж є норма про спадковість влади. Навіть коли Янукович втік, у нас був виконувач обов’язків. Але по президентові є інша законодавча норма про те, що неможливо проводити вибори під час воєнного стану, це записано в законі про воєнний стан. І відповідно, якщо не проводяться вибори, залишається чинний президент.

За словами Інни Совсун, нині жодним чином не можна підважувати легітимність чинних інституцій влади та грати на руку кремлівським пропагандистам, хоча запит суспільства на обрання нового парламенту цілком зрозумілий.

– У мене є багато питань до колег по парламенту та президента, але це не значить, що ми можемо просувати російське ІПСО, адже ми не проведемо зараз вибори. Торік восени було багато дискусій, чи робимо ми вибори. Для мене, в якої кохана людина сидить в цей час на фронті, оці всі дискусії видавалися такою маячнею. Я думала, нам треба говорити про те, що насправді важливо, а не забалакувати проблему і всередині у суспільстві, і партнерам за кордоном. Прочитали Конституцію – пішли далі, розв'язувати реальні проблеми, а не заплутувати всіх, зокрема іноземців, які теж не могли зрозуміти, а яка ж наша позиція щодо цих виборів.  Я не є представницею партії президента, у мене багато питань до президента, але я ніколи не скажу, що він нелегітимний.

Покриття
Надсилайте повідомлення
+38 097 1991.8.24
Наші соцмережі
Завантажуйте додаток