Зараз в ефірі:

Історія створення і завдання ДШВ ЗС України

21.11.2020
Історія створення і завдання ДШВ ЗС України

21 листопада Збройні Сили України відзначають День Десантно-штурмових військ. Свято припадає на День святого архістратига Михаїла, якого десантники багатьох країн світу вважають своїм покровителем.

 

 

 

 

 

Свято встановили указом президента від 21 листопада 2017 року. Тоді День ДШВ уперше відзначили урочистою церемонією на Михайлівській площі у Києві, відмовившись від радянської атрибутики. В українських десантників з'явилася нова символіка: берет кольору марун замість блакитного, штандарт командувача десантно-штурмових військ, прапор роду військ із новою емблемою. Також затвердили нову клятву. 23 травня 2018 року Президент України підписав закон, яким перейменував ВДВ (Високомобільні десантні війська) у ДШВ – Десантно-штурмові війська.

Десантно-штурмові війська Збройних Сил України відіграють важливу роль у забезпеченні обороноздатності держави. ДШВ - це окремий рід військ Збройних Сил України, який призначений для вертикального охоплення противника та дій в його тилу. Десантно-штурмові війська спроможні швидко реагувати на різноманітні загрози та виклики, виконувати завдання за призначенням в умовах, що характеризуються високими маневреністю та автономністю дій.

Крім основних завдань, ДШВ можуть брати участь у:

 боротьбі з незаконними збройними формуваннями;

міжнародних операціях з підтримання миру і безпеки;

заходах щодо здійснення захисту життя і здоров’я громадян та об’єктів державної власності за межами України;

виконувати інші завдання, визначені законами України.

У 2014 році разом зі спецпризначенцями десантники першими піднялися для відсічі агресії Росії проти України. За роки російсько-української війни вони втратили понад пів тисячі своїх воїнів. Найчорнішим для ДШВ днем було 14 червня 2014 року, коли у збитому бойовиками поблизу Луганського аеропорту Іл-76 загинули 40 десантників 25-ї бригади та 9 членів екіпажу літака.

У липні-серпні 2014 року 95-та бригада під командуванням полковника Михайла Забродського (нині генерал-лейтенант, народний депутат України 9-го скликання) разом із підрозділами 79-ї аеромобільної, 25-ї повітрянодесантної, 30-ї та 51-ї механізованих бригад здійснили рейд, який американський військовий експерт Філіп Карбер назвав «найдовшим у новітній військовій історії».

Десантники та піхотинці здолали понад 470 кілометрів (у тому числі тилами бойовиків) – від Слов'янська до Маріуполя, потім вздовж російсько-українського кордону, і через Луганськ повернулися до Слов'янська. Під час рейду українські військові, вступали у бойові зіткнення із підрозділами Російської Федерації, знищили кілька російських артилерійських дивізіонів, які перебували вже з української сторони кордону. Про ті події Військове телебачення України у партнерстві з кінокомпанією Film.ua створили документальний фільм «Рейд».                                                                                                                            

Єдиний в Україні вищий військовий навчальний заклад, де готують офіцерів-десантників – Військова академія в Одесі. Там працює факультет підготовки спеціалістів десантно-штурмових військ. Серед випускників Військової академії в Одесі – 12 Героїв України, у тому числі п’ятеро посмертно.

«Столицею» десантно-штурмових військ України вважається місто Житомир, де базується Командування ДШВ, постійно дислокується 95-та окрема десантно-штурмова бригада (95-та ОДШБр), розташований навчальний центр Десантно-штурмових військ. Одна із житомирських вулиць має назву Героїв десантників.                                         

Армія FM вітає зі святом всіх солдатів і офіцерів Десанто-штурмових військ. Вдячні за те, що Ви завжди там, де найскладніше, на передових рубежах. Щира подяка та повага вашій мужності та професіоналізму у захисті нашої країни! Бажаємо міцного здоров’я, щастя та добробуту!

Слава ДШВ! Слава Збройним Силам України!

Фото: Командування Десантно-штурмових військ Збройних Сил України

Покриття
Надсилайте повідомлення
+38 097 1991.8.24
Наші соцмережі
Завантажуйте додаток