Історія українського добровольця

13.03.2020
Історія українського добровольця

День встановлений 17 січня 2017 року Верховною Радою України з метою вшанування мужності та героїзму захисників незалежності, суверенітету та територіальної цілісності України, сприяння подальшому зміцненню патріотичного духу в суспільстві, посиленню суспільної уваги та турботи до учасників добровольчих формувань та на підтримку ініціативи громадськості.

 

 

 

Саме у цей день 2014 року перші 500 бійців-добровольців "Самооборони Майдану" прибули на полігон Нові Петрівці для формування першого добровольчого батальйону. Внесок першої хвилі добровольців важко переоцінити — саме ці батальйони дали змогу провести мобілізацію і підготувати професійну заміну.

В історії України одним із перших прикладів добровольства можна вважати Запорозьку Січ — воєнізовану структуру сформовану з добровольчих батальйонів, які століттями боронили Україну. Інший яскравий приклад – легіон "Українських Січових Стрільців", що теж формувався на добровольчих засадах. Під час Другої світової війни добровольці теж першими стали на захист Вітчизни.

Сучасний приклад —  Революція гідності та початок воєнних дій на сході України. В ті дні тисячі звичайних українців, лишивши власні справи — навчання, роботу, бізнес, родини — спочатку пішли на майдани, висловлюючи протест проти антидержавної політики тодішнього вищого керівництва країни, а потім зі зброєю в руках першими протистояли озброєній російській армії. Навесні 2014 року була зафіксована рекордна явка у військкомати країни. Люди приходили, не чекаючи повістки.  Чоловіки й жінки самоорганізувалися в батальйони та вирушали на Схід.

Саме завдяки добровольцям — їхній мужності, відданості національним інтересам і щирому патріотизму — вдалося зупинити російського агресора, мобілізувати сили в тилу й озброїти армію. Загалом у війні на сході України брали участь майже 40 добровольчих батальйонів. Переважна більшість із них згодом перетворилася на військові частини силових структур.

 

Зі святом — Днем українського добровольця! 

 

Вітаємо всіх захисників нашої Вітчизни! Бажаємо вам добробуту й сил! Здоров’я і щастя! Мирного неба й смачного хліба!

Покриття
Надсилайте повідомлення
+38 067 430 84 59
Наші соцмережі
Завантажуйте додаток