Історія успіху Red Hot Chili Peppers

Історія успіху Red Hot Chili Peppers

Це історія про про чотирьох шибайголів, що збирають багатотисячні натовпи на своїх виступах. Секс, наркотики і фанк-н-ролл - все це про Red Hot Chili Peppers. Група унікальна як щодо музики, так і щодо своєї історії, де знайшлося місце розчаруванням, славі, смертям і зрадам. Тож коли ви дізнаєтесь про цих хлопців все, то полюбите їхню музику ще сильніше! 

 

 

 

Група Red Hot Chili Peppers була заснована співаком Ентоні Кідісом, гітаристом Хіллель Словаком, басистом Флі та ударником Джеком Айронсом під час навчання в старшій школі в Лос-Анджелесі. Їхній перший виступ пройшов у «the Rhythm Lounge Club» перед групкою із 30 осіб. Виступ було побудовано на чистій імпровізації. Однак він був таким живим, що гурт попросили виступити на наступному тижні. Через такий несподіваний успіх група змінила назву на Red Hot Chili Peppers і розгорнула активну концертну діяльність.

 

 

 

 

 

 

 

 

                                                                                                                                  Їхній дебютний однойменний альбом, «The Red Hot Chili Peppers», вийшов 10 серпня 1984 року. Хоча альбом і не побив ніяких грошових рекордів, але ротація на радіо в коледжі і MTV допомогла зібрати фанатів. Врешті-решт альбом був проданий тиражем у 300 000 копій.

Учасники групи часто вживали героїн під час запису другого альбому, і це вплинуло на тексти і звучання. «Freaky Styley», що вийшов 16 серпня 1985 року, також не досяг великого успіху, з тріском проваливши шанси потрапити в будь-який чарт. Наступний тур також виявився провальним. Незважаючи на всі невдачі, групі подобався новий альбом.

                                                                                                                                                                                                   

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

«The Uplift Mofo Party Plan» став першим альбомом RHCP, який посів 143-тю сходинку Billboard Top. Такий успіх запаморочив музикантам голову. Вокаліст Кідіс знову підсів на наркотики разом із гітаристом Словаком під час турне в підтримку альбому. Фінал не забарився. Невдовзі після закінчення туру, влітку 1988 го року гітарист RHCP Хіллел Словак помер від передозування героїну. 

 

 

                                                                                                                                                                                                     

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Це був удар для всіх - група взяла творчу відпустку.  Музикант Ентоні Кідіс у віддаленому селі в Мексиці ховається від свого горя. Барабанщик Джек Айронс залишає гурт, який, за його словами, «вбиває найкращих друзів». Барабанщик Флі береться за сторонні музичні проєкти. Здається, що 1988 рік - останній для Red Hot Chili Peppers. Через деякий час, коли гіркота втрати трохи вщухла, вокаліст Ентоні повертається з добровільного самітництва. Разом із барабанщиком Флі він вирішує відродити «Перців» у пам'ять про померлого гітариста.

 

                                                                                                                                                                                                   

 

 

 

 

 

У 1990-му році RHCP підписують музичний контракт із Warner Bros, і потрапляють в руки до професіонала Ріка Рубіна. Рік винаймає заміський «будинок з привидами» і привозить музикантів туди. Альбом пишуть в цьому будинку наживо, а іноді навіть на вулиці, тому в одному треку чутно шум від машин. Це був альбом «BloodSugarSexMagik», який підірвав всі хіт-паради, які тільки можна. З продажами у вісім мільйонів примірників альбом став платиновим і залишався в чарті «Billboard» більше року. Гурт можна було побачити на обкладинках усіх музичних журналів, зокрема «Rolling Stone», а квитки на їхні концерти розкуповували за лічені години.

 

                                                                                                                                                                                               

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Настає 1997-й рік. З'являються чутки про можливий розпад Red Hot Chili Peppers. Щоб їх припинити, група анонсує «Дикий тур» такими місцями, як Сінгапур, Тайпей, Банкок, Гонолулу, Анкоридж і Фуджі. Але відразу після анонсу вокаліст Ентоні потрапляє в аварію на своєму мотоциклі і ламає собі 11 кісток.

Група скасовує концерти на Алясці і Гаваях, а на виступі в Фуджі Ентоні сидить в інвалідному кріслі. Після повернення в Штати, в аварію на своєму мотоциклі потрапив вже барабанщик Чад Сміт. На щастя, він відбувся лише вивихом плеча і оговтався без хірургічного втручання.

                                                                                                                                                                                                    

 

Не так давно, в 2016-му році група видала нову платівку - The Getaway. У ній «Перці» доросліші, музика з мінімалістичними аранжуваннями, а вокал Ентоні так само гарний, як і в попередніх альбомах. Нині в групі чотири особи, але крім них, за всі ці роки в колективі змінилося ще вісім учасників.

 

                                                                                                                                                                                                   

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

RHCP продали неймовірну кількість платівок - більше 85 мільйонів. У різних альбомах група поєднувала різні стилі: рок, фанк, психоделіку, реп, панк і хеві-метал.