«Я зрозумів, що українська - це моя мова» - лідер гурту «Мотор'Ролла» Сергій Присяжний

«Я зрозумів, що українська - це моя мова» - лідер гурту «Мотор'Ролла» Сергій Присяжний

Ексклюзивне інтерв’ю перед концертом файного гурту "Мотор'Ролла".

 

Олена Кравченко: Традиції перед концертом?

Сергій Присяжний: Дуже важливо себе налаштувати на позитивний настрій. Це видно зі сцени. Якщо людина виходить на сцену з купою своїх внутрішніх проблем, то це через очі видно. Таку людину не дуже хочеться слухати і бачити. Тому я. як музикант та артист, намагаюся максимально правильно виконати свою роль.

Олена Кравченко: Ви приїхали в Київ з двома програмами? Розкажіть про них.

Сергій Присяжний: Є оригінальна програма «Моторролла», де ми співаємо лише свої авторські пісні. І є в нас купка авторських пісень, які стилістично не підпадала під програму «Моторролла». Нас дуже загнати в певні рамки.

Радіостанції люблять крутити наші балади, але це не всі пісні, які ми виконуємо. У нас є дуже багато важкої музики: і панк-рок, і хард-кор, з чого ми починали в далекі 90-ті роки. І в нас є цикл пісень, які підходять під українські народні пісні. Ми зробили симбіоз, взяли свої авторські пісні і добили їх народними піснями, зробили рокові аранжування. І сьогодні ми представляємо народну програму «Чумаки», з якою виступаємо вже 5 років.

Олена Кравченко: У 1995 році гурт Моторролла завойовує диплом за сучасне трактування української балади» на фестивалі «Червона Рута» з піснею «Ой, на горі Вогонь горить…».

Сергій Присяжний: Це наш був перший потужний фестиваль. Ми виступали у Криму. А цю баладу виконуємо і по цей час. В мене залишилося друзі із Севастополя, дуже хороші люди.

Олена Кравченко: В 2007 році брали участь у проекті «Зроби подарунок Україні! Переходь на українську!» Що підштовхнуло?

Сергій Присяжний: Ми є співорганізаторами акції «Не будь байдужими». Вона до сих пір існує і її учасники займаються всілякими волонтерськими справами. Проте, останнім часом ми не перетинаємося з ними по творчій частині. Був такий час, коли ми їздили по всій Україні і агітували говорити українською мовою.

Я особисто з російськомовної сім’ї, з сім’ї військовослужбовців. І я був звільнений від вивчення національної мови. На той час існував такий закон, який звільняв мене від обов’язків вивчати українську мову. Я її не вивчав в школі. Згодом, я зрозумів, що українська це моя мова. І я закінчив інститут повністю українською мовою з червоним дипломом.

Взагалі, у нас було дуже багато однодумців це і «Тартак», і «Мандри», і «ОтVinta». Ми їздили по всій Україні і намагалися подати українську як сучасну та модну.

 

Олена Кравченко: Плани на 2018 рік?

Сергій Присяжний: Є купа матеріалу. І хочеться вже випустити альбом. Скоро ми запишемо сингл до нового альбому. Назву не скажу. Ще не час. А так, є вже визначений концертний графік до березня, тому слідкуйте за нашої творчістю у соціальних мережах, можливо, ми приїдемо саме до вас.