Як потрапити у військовий навчальний заклад

30.01.2018
Як потрапити у військовий навчальний заклад

Як отримати військовий фах? Що для цього потрібно? Яка процедура відбору? Відповіді на ці питання ми отримали від Корчака Олександра - начальника навчального відділу Військового інституту Київського національного університету імені Тараса Шевченка.

 

 

Сергій Жуковський: Які вимоги до вступників цього року?

Олександр Корчак: З 1 січня вступна кампанія розпочалась. Вступник може подати заяву на вступ до військового комісаріату за місцем реєстрації – це для цивільних осіб, якщо це військовослужбовець, то він з 1 січня до 1 квітня має право подати рапорт по команді, в якому вкаже на яку спеціальність і у який вуз він хоче вступати. Потім іде процедура оформлення особової справи у військкоматі, і потім особова справа вже потрапляє до військового інституту – до 20 червня військкомати вже мають надіслати її. Потім вже йдуть процедури у військовому інституті. З 2 липня починається прийом документів у прийомну комісію військового інституту. Але хочу наголосити, що з 6 лютого до 19 березня відбувається реєстрація на зовнішнє незалежне оцінювання. Тоді наші абітурієнти мають визначитись на які спеціальності вони хочуть вступати. ВІКНУ – провідний виш військовий в Україні. В нас навчання відбувається за схемою інтегрованої освіти. Тобто наші курсанти навчаються у КНУ Шевченка. Половина нашого навчального плану – фундаментальні обов’язкові дисципліни, які викладають викладачі КНУ. Друга половина навчального плану стосується військової спеціалізації. Знову ж таки, ті спеціальності, які в нас готуються вони є цивільними,  фактично вони сумісні з цивільним життям.

Сергій Жуковський: Тобто, можна отримати диплом, і використовувати його в цивільному житті. Бути не лише військовим.

Олександр Корчак: Ми як військові бажаємо, щоб наші випускники обрали все ж таки військову кар’єру. Ми готуємо їх для цього, для цього міністерство оборони дають фінансування. Наші випускники готуються для всіх збройних сил України.

З часу введення процедур ЗНО нема підстав стверджувати, що особа, яка дасть хабар – зможе вступити. Результати іспитів абсолютно об’єктивні. Люди, які перевіряють ЗНО – ніхто їх не знає. Складається рейтинговий список, з балів ЗНО та балу атестату. Маючи високі бали можна спокійно вступити.

Сергій Жуковський: Документи подавати до своїх військкоматів, і які це документи?

Олександр Корчак: Цивільні особи подають заяву до військкомату, у якій він визначає виш, до якого хоче вступати, ПІБ, обрану спеціальність, автобіографію, копію атестату (якщо вступ відбувається на основі середньої освіти), 6 кольорових фото, копію документів, які підтверджують право вступу (результати іспитів, пільги), копію довідки про присвоєння реєстраційного номеру (ідентифікаційний код), і копія документа про посвідчення особи і громадянства.

Сергій Жуковський: Які іспити потрібно складати під час вступу?

Олександр Корчак: З 2 по 12 липня вступники подають документи до відбіркової комісії. З 13 липня по 20 липня вже розпочинаються відбір: медичний огляд, фізична підготовка і психологічне обстеження. Ці випробування вони мають такий характер як «Склав. Не склав.» Тобто до конкурсного балу вони відношення не мають.

Покриття
Надсилайте повідомлення
+38 067 430 84 59
Наші соцмережі
Завантажуйте додаток