Як проходять перші в історії ЗСУ змагання розвідників різних родів військ?

15.08.2017
Як проходять перші в історії ЗСУ змагання розвідників різних родів військ?

Деталі від нашого спецкореспондента Олексія Мазуріна, який зараз знаходиться в 49-му окремому розвідбаті де проходять, вперше за історію ЗСУ, змагання розвідників.

Зараз розвідники із Сухопутних військ, морської піхоти, десанту складають назвичайно складні і виснажливі завдання: запекла боротьба, ночівля в лісах і ще багато іншого. Ці завдання не схожі ні на що, що існувало раніше. Вони переосмислені, з урахуванням того бойового досвіду, який бійці отримали в АТО.

Вчора був перший день, він був найлегшим, тренувальним. Завдання перше – подолання смогоперешкод довжиною 400 метрів. Особливості цієї ділянки є те, що смуга перешкод комбінована: тут не тільки колючий дріт, рови, палаючі завали дерев, лабіринти і задимлені ділянки, а й, наприклад, зруйновані будинки, де треба було дістатися другого поверху, пройдучи по хиткій балці висотою декілька метрів, є суцільно затемнені підземні комунікації, які імітують міську каналізацію, є підвали-лабіринти, в яких з динаміків кричать не людськими голосами “руського міра”, щось стріляє, підривається, давить на психіку. І є всі типи верхолазної підготовки – троси між деревами, також було метання саперними лопатами.

Сьогодні розпочався другий етап змагань. Розвідники зібрали всі особисті речі і вирушили в ліс. Там вони проведуть три доби. Вони мають пройти через умовну лінію зіткнення і зробити марш-кидок на 30 км, подолати мінне поле, евакуювати пораненого з поля, що обстрілюється ворогом, і на площі 5 тис. гектарів вони мають знайти невеликий замаскований об’єкт ворога. Ще будуть водні перешкоди, будуть керувати артилерією та інше.

Розвідникам буде протидіяти спецзагін, навчений виявляти розвідувальні групи. Якщо групу розвідників буде знайдено, то вони отримають штрафні бали.

Самі розвідники кажуть, що смуга перешкод вимагає не тільки ідеальної фізичної форми, а й внутрішніх зусиль.

Фото В.Скоростецького

Покриття
Надсилайте повідомлення
+38 067 430 84 59
Наші соцмережі
Завантажуйте додаток